Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Kolagén ukrýva mnohé BENEFITY pre vaše vlasy aj pleť!

Nielen správna kozmetika, ale najmä vnútorná výživa je v zime alfou a omegou pre vaše zdravie a krásu.

Pomôcť vám môže, ak si pravidelným užívaním doplníte kolagén, základnú stavebnú bielkovinu v našom tele. Vedeli ste, že nám v tele vekom prirodzene ubúda? Áno, jeho obsah sa znižuje od 25. roku života, a po 40-ke sa nám už netvorí skoro vôbec! Dobrá správa je, že kolagén možno doplniť, čo môže byť užitočné práve v zimných mesiacoch. Pravidelným užívaním kolagénu (v tej správnej forme) sa totiž už v krátkom čase výrazne zlepší nielen stav vašej pokožky a vlasov, ale aj nechtov a kĺbov, takže nástrahám zimy odolajú bez problémov. S čím vám pomôže kolagén?

1. Dehydrovaná pleť

V zime naša pleť doslova trpí – je vysušená, začervenaná a oslabená. Objaviť sa môžu aj ekzémy, či rôzne vyrážky. Pokožka totiž nemá dostatok živín a kyslíku, horšie sa regeneruje a vyzerá nezdravo. Aby vaša pleť bola krásna aj v zime, potrebuje mať dostatok kolagénu. Práve kolagén tvorí až 70 % všetkých bielkovín kože a je zodpovedný za jej vypnutie a mieru hydratácie.

2. Suché a lámavé vlasy

Vlasy potrebujú výživu najmä v zime. Počas chladných mesiacov totiž doslova trpia. Suchý vzduch, striedanie teplôt a čiapky, to všetko ich oberá o prirodzenú krásu. Dodajte im pravidelným užívaním kolagén, a nemusíte sa diviť, ak budú už onedlho pružnejšie, pevnejšie a lesklejšie.

3. Štiepiace sa nechty

Počas zimy netrpí len naša pokožka či vlasy, ale aj nechty. Neustále zmeny teploty, nepriedušné rukavice a nedostatočná výživa s nimi dokážu narobiť škody. V zime sa doplnením kolagénu postaráte aj o pružné a pevné nechty, ktoré odolajú aj nástrahám počasia.

4. Celulitída

Štatisticky trápi celulitída, alebo „pomarančová koža“ až 95 % žien. V lete s ňou bojujeme cvičením, zdravou stravou, či masážami. Ale nečinnosť či vysedávanie na gauči počas zimy môže výrazne zhoršiť jej stav. Kolagén pôsobí na pokožku ako jej opora a výplň, spevňuje jej hlboké vrstvy, a môže tak výrazne pomôcť pri redukcii celulitídy. Samozrejme, aj v zime treba jeho účinky podporiť zdravou stravou a pravidelným pohybom.

5. Boľavé kĺby

Bolesti kĺbov a kostí sú v zime veľmi aktuálne. Zima a nízke teploty sú živnou pôdou pre všetky ťažkosti s kĺbmi. Dopĺňanie kolagénu pomáha pri úbytku chrupavkových tkanív, zmierňuje bolesti a zlepšuje pohyblivosť. Pravidelné užívanie kolagénu môže zabrániť nielen chronickej bolesti pohybového aparátu a predchádzať výskytu jeho ochorení, ale aj zmierniť bolesť kĺbov a zlepšiť ich pohyblivosť.

6. Úrazy a zlomeniny

S pribúdajúcim vekom si na seba musíme dávať obzvlášť pozor. Zlomeniny sa v zime hoja pomaly a ťažko. Kolagén pomáha hojenie urýchliť a celkový priebeh zotavenia po úraze je hladší a menej bolestivý.

7. Bolesti svalov a kĺbov pri športe

Snowboard, lyže, či naopak presun do vykúrených „fitiek“ – v zime dostanú naše kolená, ale i svaly poriadne zabrať! Pri záťažových športoch vznikajú vo svaloch mikrotrhliny, ktoré pociťujeme ako svalovicu. Kolagén pozitívne vplýva na regeneráciu a rast svalov a z veľkej miery zodpovedá aj za nárast sily.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.