Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Prečo je SUCHÝ JANUÁR skvelý pre vaše telo? 5 BENEFITOV, ktoré vás prekvapia!

Nový rok je často sprevádzaný rôznymi novoročnými predsavzatiami. Rozhodli ste sa, že budete piť menej alkoholu alebo že vyskúšať mesiac úplne bez pitia? Skvelé rozhodnutie!

1. Zlepší sa vám spánok

Alkohol výrazne znižuje kvalitu vášho spánku. Aj po dvoch pohároch vína môžete cítiť, že ste ráno unavení a bez energie. Ak si dáte mesiac pauzu od alkoholu, uvidíte, že váš spánok sa zlepší a budete mať oveľa viac energie.

2. Vaše telo bude hydratovanejšie

Alkohol oberá vaše telo o vodu, čo sa podpisuje aj na vašej pleti. Ak vymeníte víno za čaj, vaša pleť bude hydratovanejšia a váš organizmus sa vám poďakuje. Prestane vás bolieť hlava, vaše telo bude plné energie a dokonca budete menej hladní!

3. Zníži sa váš krvný tlak

Pitie alkoholu zvyšuje krvný tlak. To môže časom viesť k chronickej hypertenzii, čo je rizikový faktor pre srdcové choroby. Odstránením pitia môžete výrazne znížiť krvný tlak, a tým pádom aj riziko infarktu alebo mozgovej príhody.

4. Zlepší sa vám nálada

5. Podporíte fungovanie mozgu

Aj mesiac bez alkoholu môže pomôcť zvýšiť zdravé fungovanie vášho mozgu. Zníži sa tak riziko demencie a potenciálnej straty pamäti. Alkohol vplýva na fungovanie vášho nervového systému a ovplyvňuje nielen vaše myslenie, ale aj prežívanie.

Zdroj: Bustle.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.