Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Bolí vás krk? Možno za to môže home office!

Všetci v tejto dobe trávime omnoho viac času pri počítačoch či už kvôli home officu alebo distančnému štúdiu. V každom prípade omnoho viac sedávame pri stole a to nie je pre našu chrbticu tým najprospešnejším, hlavne keď si neuvedomujeme, že nesedíme vzpriamene. Ako teda predísť boľavému krku?

Mnohé domáce kancelárie pozostávajú napríklad z kuchynského stola a stoličky, postele či sedačky. Jednoducho miest, ktoré nie sú ideálne pre správne držanie tela pri sedení. Preto je vhodné zvážiť kúpu aspoň správnej stoličky, ktorá podporí prirodzené držanie tela.

Nie je to však len o stoličke. Myslite na to, ako sedíte. Kedykoľvek sa prichytíte pri zhrbenom sede, hneď sa narovnajte. Ak sa vám to nedarí všimnúť, prilepte si na obrazovku papierik s odkazom „Vystri sa!”.

Dajte si každých 30 až 60 minút pauzu. Počas prestávok sa ponaťahujte, poprechádzajte alebo sa choďte nadýchať čerstvého vzduchu. Pomôžete tým svojmu telu a zároveň sa budete môcť lepšie sústrediť na ďalšiu prácu.

Naťahovať sa však môžete aj počas práce. Existuje mnoho cvikov, ktoré vám môžu pomôcť pri správnom držaní tela aj pri pracovaní. Neváhajte a začnite hneď teraz.

Zdroj: healthline.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.