Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Trápi vás ranná nevoľnosť? Zistite, prečo!

Ranná nevoľnosť nie je pre mnohé ženy žiadnou neznámou. Mnohokrát sa nejedná o žiaden vážny stav, ale vždy je vhodné dôvod bolestí správne odhadnúť.

Hladiny hormónov v našom tele sú nastavené pre ideálne podmienky, v ktorých sa môžeme nachádzať. Denne však prichádzame do styku s rôznymi škodlivinami, ako sú baktérie či stres, a tak nie sú ani naše hormóny v rovnováhe. Tomuto stavu môžeme okrem iného predísť aj jedením vždy v rovnaký čas a dostatkom spánku.

Pojem ako „hypoglykémia” je veľkým strašiakom diabetikov. Avšak aj u tých, ktorých pankreas funguje úplne normálne, môže nastať stav spôsobený nízkou hladinou cukru v krvi. Cukor je najdôležitejším zdrojom energie pre naše telo. Ak ste však nešli spať vyhladovaná alebo po niekoľkých pohárikoch dobrého alkoholu a nízka hladina cukru sa objavuje po úplne bežnom večere, mali by ste navštíviť vášho lekára.

Kvalita spánku je rovnako dôležitá ako jeho dĺžka. Obe tieto vlastnosti spánku vplývajú na to, ako sa vaše telo cez noc zregeneruje. Ak zanedbáte jeden z týchto kľúčových aspektov spánku, nemôžete čakať, že sa vám bude dobre vstávať. Vyčerpanie sa tiež môže prejavovať rannou nevoľnosťou.

Naše telo je z drvivej väčšiny tvorené vodou, ktorá zastáva funkciu rozpúšťadla a transportného média v celom našom tele. Dehydratácia môže veľmi ľahko spôsobiť nevoľnosť a zvracanie. Práve tieto stavy sa obvykle objavujú ruka v ruke pri rôznych ďalších zdravotných problémoch. Preto je dôležité stále myslieť na denný prísun tekutín. Dospelý človek by mal denne skonzumovať aj 2,5l tekutín!

Zdroj: goodtoknow.co.uk

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.