Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Domáce rady, ako na akné

Akné vás môže trápiť pravidelne alebo sa objaví vždy v tej najmenej vhodnej chvíli. Prinášame vám pár skvelých rád, ako sa s akné popasovať pomocou vecí, ktoré máte bežne doma.

Jablčný ocot má antibakteriálne účinky a mnohé štúdie ukazujú, že výrazne pomáha pri boji proti akné. Zmiešajte 1 dielik octu s 3 dielikmi vody a zmes pomocou vatičky naneste na tvár. Nechajte 15 sekúnd pôsobiť a následne si tvár umyte vodou. Ak treba, proces opakujte aj 2-krát za deň.

Med a škorica sú bohatými zdrojmi antioxidantov. Štúdie ukázali, že prírodné antioxidanty sú na akné omnoho účinnejšie ako látky bežne obsiahnuté v kozmetike. Pleťovú masku proti akné si môžete vyrobiť zmiešaním 2 lyžíc medu s 1 lyžičkou škorice. Umyte si tvár vodou a naneste na ňu masku. Nechajte pôsobiť 15 minút a následne tvár dôkladne umyte.

Tea Tree olej je známy svojimi antibakteriálnymi účinkami a pozitívnym vplyvom na zápaly pokožky. Táto možnosť však prináša skôr dlhodobejšie riešenie a účinnú metódu ako akné predísť. Zmiešajte 1 dielik Tea Tree oleja a 9 dielikov vody. Do zmesi namočte kúsok vatičky a naneste na tvár. Proces môžete opakovať aj viackrát za deň ak treba.

Zdroj: healthline.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.