Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Prvýkrát do pôrodnice? Toto si nezabudnite zbaliť!

V hygienickej taštičke nesmú chýbať lieky, drogéria, hygienické vreckovky a toaletný papier.

S prípravami a balením sa do pôrodnice je ideálne začať okolo 36-teho týždňa tehotenstva.

„Do pôrodnej sály budete potrebovať základné veci pre seba a pripraviť by sa mal aj váš partner,“ vysvetlila pôrodná asistentka Elena Drapáčová.

Povinnou výbavou sú osobné doklady, ktoré bude žena v nemocnici potrebovať nielen na preukázanie svojej totožnosti, ale aj dieťaťa.

„Nevyhnutné doklady sú občiansky preukaz, karta poistenca a tehotenská knižka, ktorá je v tehotenstve vaším druhým občianskym preukazom. Mali by ste ju nosiť neustále pri sebe.“ Budúce mamičky by si mali pripraviť aj ďalšie doklady.

„Nemali by zabudnúť na kópiu sobášneho listu, prípadne vyhlásenie o otcovstve, ktoré si vybavia vopred na matrike. Ak je žena rozvedená a nový partner uzná svoje otcovstvo, je potrebné vybaviť si zápis o uznaní otcovstva a priniesť rozsudok o rozvode,“ zdôraznila Drapáčová. Treba myslieť aj na výsledky špeciálnych vyšetrení.

Na pôrodnej sále by sa žena mala cítiť čo najpohodlnejšie. „Vezmite si krátku nočnú košeľu, najlepšie jednu do zálohy. Prezuvky, ktoré sú vhodné aj do sprchy, a osušku, prípadne väčší uterák,“ radí pôrodná asistentka.

V hygienickej taštičke nesmú chýbať lieky, drogéria, hygienické vreckovky a toaletný papier. Vhodné je si pribaliť vlastný príbor a pohár. Ženy, ktoré nosia kontaktné šošovky, by si ich počas pobytu na pôrodnej sále mali vymeniť za dioptrické okuliare. Ak je so ženou na pôrodnej sále partner, môže si priniesť domáce oblečenie a prezuvky, taktiež pitie, prípadne niečo malé na zahryznutie! 🙂

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.