Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Čo o vás hovorí poloha, v ktorej najčastejšie spíte?

Vedeli ste, že to, v akej polohe spávate, môže odhaliť niečo o vašom charaktere? Nie len naše non-verbálne prejavy dokážu prezradiť, akou osobou sme. Prečítajte si, čo o vás podľa portálu nectarsleep.com hovorí to, ako spíte. Sedí to na vás?

Na bruchu

Niektoré výskumy hovoria o tom, že ľudia, ktorí spia na bruchu sú otvorenejší, úprimnejší, spoločenskejší a ťažšie prijímajú kritiku.

Na chrbte

Ak spávate s rukami vbok, ste podľa viacerých zdrojov tichej povahy a máte vyššie očakávania ako od seba, tak aj od ostatných. Ak zaspávate s rukami uvoľnenými nad trupom, hovorí to o vás, že viete dobre načúvať a nechcete byť stredobodom pozornosti.

Na boku

Táto poloha je v našej populácii najčastejšia. Ľudia spiaci na boku v klbku, sú podľa výskumov priateľskí, citliví a neradi vychádzajú z bubliny okolo seba. Ak spávate na boku vystretí, ste podľa výskumov spoločenskí, verní a tolerantní.

Na boku s partnerom

Pri tejto polohe uvoľňuje telo látku zvanú oxytocín, ktorá pomáha znižovať stres. Poloha tiež zlepšuje váš vzťah a tiež pomáha rýchlejšie zaspať.

Ladí aj vaša poloha pri spánku s vašim charakterom?

Zdroj: nectarsleep.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.