Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Jednoduché DIY pleťové masky!

Vaša pleť potrebuje po lete osvieženie.

Letné horúčavy a slnko nie sú náročné iba pre váš organizmus. Aj vaša pleť potrebuje po slnečných lúčoch detox. Doprajte jej ho vďaka týmto rýchlym a jednoduchým maskám!

  • med a kurkuma

Máte problematickú pleť so sklonom k akné? Potom je pre vás táto maska ideálna. Kurkuma je prírodný protizápalový liek, zatiaľ čo med je antibakteriálny, antimikrobiálny a môže pomôcť liečiť pokožku.

​Potrebovať budete lyžicu medu a lyžičku kurkumy.

  • zelený čaj, med a olivový olej

Upokojujúce účinky medu ocení aj citlivá pleť. Zelený čaj vo forme matcha obsahuje antioxidanty na boj proti voľným radikálom. Uistite sa však, že čaj, ktorý používate, je čistý zelený čaj a neobsahuje žiadne sladidlá ani prísady. Ak nemáte prášok z matcha, môžete ako alternatívu použiť lístky zeleného čaju. Olivový olej zase zaistí, že vaša pleť bude dokonale hydratovaná.


Potrebovať budete lyžicu medu, lyžičku oleja a lyžičku zeleného čaju.

  • avokádo a mandle

Suchá pleť potrebuje okamžitú hydratáciu. Avokádo, okrem toho, že je chutné, je tiež plné tukov, ktoré vám dodajú potrebnú hydratáciu. V kombinácii s antioxidantmi v mede, ako aj s prírodnými olejmi v mandliach dodá pokožke potrebnú výživu. Mleté mandle majú tiež výhodu, že pôsobia ako jemný exfoliant a odstraňujú odumretú pokožku a nečistoty.

​Potrebovať budete pomačkanú štvrtinu avokáda, lyžičku medu, lyžičku mandľového oleja a dve lyžice drvených mandlí.

Zdroj: thetrendspotter.net

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.