Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Ako bezpečne testovať vzorky kozmetiky v obchode?

Naučte sa používať testery z drogérie bezpečne

Kozmetické testery sú plné baktérií, pretože prichádzajú do kontaktu s mnohými zákazníkmi. Ako však vyskúšať produkt, ktorý si chcete kúpiť? Testery dekoratívnej kozmetiky predstavujú riziko a nikdy neviete, či nebudú zdrojom infekcie.

Vysúvací rúž a korektor
Nedotýkajte sa vrchnej vrstvy. Existujú dva spôsoby, ako ho vyskúšať na vlastnej koži. Prvý – otrite poriadne celý rúž alebo korektor do servítky a až potom nanášajte na seba. Alebo vysuňte produkt z obalu ako to pôjde a naberte farbu zo spodnej časti.

Výrobky v tube
Všetky výrobky, ktoré sú zabalené v tube, si najprv vytlačte do servítky. Tú zahoďte. Test produktu si spravte až novou vytlačenou vzorkou a aspoň trochu tak minimalizujete riziko infekcie.

Púdrové produkty
Pri púdrových produktoch opäť prichádza na pomoc servítka. Zotrite vrchnú časť produktu čistou servítkou a až potom vyskúšajte produkt.

Očná kozmetika
Pokiaľ sa dá, vyvarujte sa testovaniu liniek, špirál alebo očných tieňov na oku. Tiene si viete podobne vyskúšať ako púdrové produkty, avšak riasenku a linku musíte risknúť pre vlastné bezpečie.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.