Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Ste vo vzťahu s MANIPULÁTOROM? Tieto 3 veci vám to môžu prezradiť

Naše vzťahy môžu niekedy nabrať celkom iný smer, ako by sme chceli. Nie vždy si to však uvedomíme bez nadhľadu druhých. Dnes vám prinášame 3 známky toho, že ste vo vzťahu manipulovaní a že je čas s tým niečo robiť.

1. Váš partner či vaša partnerka prekračuje hranice

Ak si raz stanovíte nejaké hranice, dávajte si pozor na kohokoľvek, kto ich prekročí. Ak raz poviete nie, ten druhý či tá druhá to môže buď prijať a žiť s tým alebo odísť. Cestou však môže byť aj kompromis. Kedykoľvek však máte pocit, že ste donútení do prekračovania hraníc, ihneď tomu dajte stopku.

2. Zo všetkého je okamžite dráma

Manipulatívne osoby používajú často prehnané vyjadrenia ako „Myslel som, že práve ty ma zo všetkých ľudí pochopíš!“ alebo „Ty si jediná osoba, ktorú som v živote miloval…„. Ak sa váš partner či vaša partnerka snaží zmeniť váš názor plačom, hanbou či nahováraním, niečo nie je v poriadku.

3. Kontrola nad všetkým

Zamyslite sa nad miestom, kde žijete. Stretávate sa tam s priateľmi, chodíte k nim na návštevy a váš partner či vaša partnerka je s tým v pohode? Ak nie a zároveň sa vás snaží z vášho prostredia vytrhnúť, jedná sa o manipuláciu a je načase s tým čosi robiť.

Zdroj: bustle.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.