Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Do kín prichádza film o otcovi na „materskej“ dovolenke: Denník moderného fotra pobaví nielen mužov!

Hoci sa materskej dovolenke hovorí stále „dovolenka”, rodičia vedia, že je to veľmi mylný pojem.

Svoje o tom vie už aj Jiří Mádl, hoci reálne bezdetný, vo filme Denník moderného fotra nazbieral v roli Dominika bohaté skúsenosti, pre diváka najmä vtipného charakteru. Snímka ide do kín už vo štvrtok, 19. augusta.

Nová česká komédia prináša príbeh dvoch mladých ľudí, ktorí sa veľmi nečakane a bez prípravy stali rodičmi. V hlavných roliach Jiří Mádl a Tereza Ramba ako Dominika a Nataša, ktorí po jednej náhodnej spoločne strávenej noci s hrôzou zistia, že noc má následok – Nataša ostala tehotná!

Ako úspešná dizajnérka hračiek pre deti dokáže Nataša rodinu zabezpečiť finančne lepšie, a tak sa dohodnú, že hlavnú časť starostlivosti o novorodenca prevezme ako otec na materskej dovolenke Dominik. Ten pristupuje k úlohe s trochu naivnou predstavou, že mu poskytne dostatok času konečne napísať knihu, ktorú dlho plánuje. Omyl! Dominik musí vynaložiť všetku vynaliezavosť, aby počas prvého roku vôbec zvládol starostlivosť o malého Čeňka, z ktorej sa chvíľami stáva boj o prežitie. Vďaka spolužitiu s malým človiečikom však tiež nečakane objaví, koľko podôb môže mať láska.

Kniha Denník moderného fotra vznikla na základe úspešného blogu, ktorý spisovateľ Dominik Landsman založil s príchodom prvého dieťaťa. Po vydaní v roku 2014 sa stala bestsellerom a dočkala sa ďalších pokračovaní.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.