Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Snúbenec alebo milenec? Do kín prichádza film o hľadaní lásky, chutnom jedle aj komplikáciách

Romantická komédia prináša príbeh tridsiatničky Dory, ktorá nemá šťastie v láske ani v podnikaní.

Do kín mieri maďarská romantická komédia Snúbenec alebo milenec?, v ktorej si hlavnú úlohu zahrala slovensko-maďarská herečka Vica Kerekes. Film režisérky Nóry Lakos, ktorý mal u našich južných susedov premiéru minulý rok na jeseň, predstavili tvorcovia a herci v utorok v Bratislave. Snímka vstupuje do kinodistribúcie 29. júla so slovensko-českým dabingom.

Ide o stretnutie gastronómie a lásky, napriek tomu, že nie ja som priniesla originálny príbeh, cítila som, že realizácia tohto filmu je aj pre mňa určitou terapiou, lebo hovorí o tom, ako sa dá na dlhú dobu riešiť jeden vzťah, opustiť strach a nájsť samého seba a vlastné chyby,“ uviedla na tlačovej konferencii Lakos.

Prináša príbeh tridsiatničky Dory, ktorá nemá šťastie v láske ani v podnikaní. Najskôr ju náhle opustí muž jej života a ako keby to nestačilo, zasnúbi sa s inou. Dora sa však riadi heslom, že aj nenaplnená láska môže byť sladká a po rozpade vzťahu si otvorí cukráreň, v ktorej ponúka koláčiky pomenované po nešťastných ľúbostných pároch z filmovej histórie. Zdá sa, že ani úspech v biznise nie je hlavnej hrdinke súdený a cukrárni čoskoro hrozí krach. Cukrárka sa však odmieta vzdať a vymyslí plán, ako získať späť svoju lásku a zároveň zachrániť podnikanie. Zoženie si falošného manžela, z prostorekého malého suseda urobí svojho adoptívneho syna a prihlási sa do súťaže o finančnú podporu pre rodinné firmy.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Viem, aká je láska úzko spojená s gastronómiou, aj naša hlavná predstaviteľka Dora zažila peklo so snúbencom, začala piecť cukrovinky, dáva im mená postáv z filmového sveta, ktoré reprezentujú nenaplnenú lásku, svoje nešťastie premieta do zákuskov,“ povedala Vica Kerekes.

Zdroj: TASR, Instagram

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.