Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

5 vecí, ktoré zrejme neviete o NEVERNÍKOCH: Boja sa konfliktov aj emócií!

Už ste sa stretli s neverou a jediné, čo vám po bývalom zostalo, je trpká spomienka? Zistite, ako myslia neverníci a zabudnite na stereotypy.

1. Neverní ľudia sa boja konfliktu

Odborníci zistili, že ľudia sa často uchyľujú k nevere, keď majú strach z konfliktu a riešenia problémov. Ak človek cíti, že vo vzťahu je problém, no zároveň má strach riešiť ho s partnerom, nový vzťah sa môže javiť ako tá jednoduchšia cesta.

2. Nevera môže byť spôsob, ako sa vyhnúť emóciám

Neverní ľudia môžu mať problém s emocionálnym naviazaním sa na druhého človeka. Takéto problémy sa môžu objavovať u ľudí, ktorí zažili týranie alebo traumatický vzťah. Ak majú pocit, že si musia udržať emocionálny odstup od partnera, neveru môžu vnímať ako jednu z ciest.

3. Nevera ako odplata

Hoci je to veľmi kruté, nevera môže byť partnerom vnímaná aj ako spôsob odplaty za niečo, čo ste vo vzťahu urobili vy. Ak mal váš partner pocit, že mu bolo ublížené a nevie, ako sa s tým vysporiadať, neveru použije ako odplatu. Je to nedospelé a nič to nerieši, no skutočne sa to deje.

4. Dôvodom môže byť nízke sebavedomie alebo narcizmus

K nevere sa často uchyľujú ľudia, ktorí si potrebujú neustále dokazovať svoju vlastnú hodnotu. Ak žijete s narcistickým partnerom, alebo s človekom, ktorý má nezdravo nízke sebavedomie, nevera vás môže nepríjemne prekvapiť. Podvádzanie je totiž jedným zo spôsobov, ako si takýto človek dokazuje, že je dosť dobrý.

5. Chcú byť iní

„Neverníci nechcú byť s niekým iným – oni chcú byť niekým iným.“ – Je to skutočne tak. To, s kým sme vo vzťahu, má vplyv na to, ako sa správame a cítime. Ak vás váš partner podviedol, možno hľadal niekoho, s kým sa bude cítiť ako iný človek.

Zdroj: bustle.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.