Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Ste po rozchode? Máme pre vás TIPY, ako vyliečiť zlomené srdce!

Uzdravenie zlomeného srdca nie je jednoduché a každý sa dáva dokopy inak. Napriek tomu pre vás máme zopár dobrých rád.

Bolesť z ukončeného vzťahu zažije mnoho ľudí aj viackrát za život. Vďaka filmom a knihám sa zdá byť ľahké vrátiť sa späť do bežného života. V skutočnom živote sa však problémy nevyriešia za dve hodiny ako na striebornom plátne a príbehy nemajú vždy také jasné a šťastné konce.

Nenechajte sa ovládnuť emóciami

Namiesto toho začnite uvažovať racionálne. Snažte sa nevnímať koniec vzťahu ako neúspech. Namiesto toho o ňom premýšľajte ako o príležitosti vzdelávať sa a rásť.

Starajte sa o seba

Konečne sa môžete venovať iba sebe. Začnite vnímať svoje potreby, radosť či bolesť. Snažte sa byť trpezlivá, jemná a láskavá voči svojej duši. Nezabúdajte, že bolesť pri rozchode nie je len emocionálna – výskum ukázal, že ľudia po rozchode môžu cítiť aj fyzickú bolesť.

Nezaseknite sa v minulosti

Aj keď to môže byť ťažké, snažte sa nestratiť životnú perspektívu. Žiadny vzťah nie je celkom zlý, ale ani jeden nie je dokonalý. Ak glorifikujete minulý vzťah alebo svoju bývalú naďalej staviate na piedestál, môže to byť znamenie, že si musíte držať odstup. Žiadne prezeranie starých fotiek, ani nenápadné sledovanie na Facebooku či Instagrame.

Zdroj: verywellmind.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.