Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Milo Kráľ prekvapil netradičným videoklipom k piesni Len chvíľu!

Vo videoklipe si nezahrali herci, ale postavičky z lega. Spevák vysvetlil, prečo sa rozhodol pre nemé plastové postavičky.

Herec a režisér Milo Kráľ má ďalšiu pesničkovú novinku. Len chvíľu venoval láske a vzťahom, ktoré sú paralelou života mnohých ľudí počas ‚korony‘. „Na radosti zo života nám veru nepridala. Mnohé páry sa ocitli v nepoznanej situácii, v ktorej sa paradoxne začali viac spoznávať. Na povrch totiž vyplávali dovtedy rokmi prehliadané vlastnosti partnerov, a toto uvedomenie ich rozdelilo,“ uviedol Kráľ k textu piesni: „Tento song je teda o rozchode, o vzťahu, ktorý sa skončí sklamaním či skôr spoznaním pravdy.“

Pieseň z Kráľovej autorskej dielne odlišuje od ostatných aj videoklip. Príbeh netradične stvárňujú nemé postavičky, figúrky z lega:

Aj v tomto obrazovom prevedení je symbolika. Život v nešťastnom vzťahu, smútku je životom bez duše, bez emócie, teda tým, čo stvárňujú postavičky z plastu. Umelo, bez radosti, tak sa mnohí ľudia cítili počas nekonečného lockdownu, počas obdobia, keď sme sa jeden druhého museli strániť,“ konštatuje Kráľ.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

„Vyprchalo potešenie zo života, vyprchalo veľa pozitívneho, a to najmä v partnerských vzťahoch. Rozchod sa pre mnohých stal jediným riešením, ako z toho von,“ hovorí herec a režisér. Zaujalo ho, ako sa Molnár svojej úlohy zhostil: Keď sa v piesni spieva o peknom období vo vzťahu, je až neuveriteľné, ale zdá sa, akoby tie umelé figúrky ožili, keď sa hovorí o smútku a rozchode – vtedy je to presne ich pravá tvár – nemá a bezcitná. Takže takto sa dá vidieť aj smutných a nešťastných ľudí z mäsa a kostí, od tých figúrok sa veľmi neodlišujú.“

Kráľ avizuje, že Len chvíľu sa končí šťastne. Samota totiž automaticky neznamená smútok. Je len medziobdobím pre upratanie si myšlienok v hlave a pre nastavenie si ďalšieho pokračovania nášho životného príbehu,“ tvrdí s tým, že je potrebné si uvedomiť, že nemusíme byť trpiteľmi, že všetko závisí len a len od nás, či sa rozhodneme pre radosť, šťastie, smútok, žiaľ. Aj šťastný človek z mäsa a kostí sa môže premeniť na citmi vyprahnutú postavu, ak to smútku dovolíme a, naopak,“ uzavrel Kráľ. Jeho hudobná novinka je súčasťou pripravovaného albumu, ide o tretiu v poradí pesničku po Love songu a Zrelej žene. Do vydania albumu chce ešte predstaviť štyri piesne s videoklipmi.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.