Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Veronika Strapková o vzťahoch a rozchodoch: Niektoré vzťahy musíme pustiť!

Veronika prišla o dvoch blízkych ľudí a to ju inšpirovalo napísať pieseň Nová.

Speváčka v novinke odkazuje fanúšikom, že stojí za to pustiť to, čo nefunguje. K piesni Nová, titulnej skladbe druhého albumu, nakrútila počas pandémie aj videoklip.

Pieseň je o rozpade vzťahu dvoch ľudí a je jedno, či je to vzťah priateľský alebo partnerský. Ja som mala obdobie, keď som takto prišla o dvoch významných ľudí môjho sveta. Tomu predchádzalo obdobie trápenia, keď som neustále posúvala hranice toho, čo bolo pre mňa dovtedy prípustné, a to len z obáv zo straty,priznala Veronika. Keď som sa odhodlala v sebe to ukončiť, pocítila som veľmi výrazné zmeny a doslova som ožila. Bola som v istom zmysle ‚nová‘, iná ako dovtedy. Niektoré vzťahy jednoducho musíme pustiť, aby sme otvorili cestu novým, zdravším,“ doplnila.


V čase pandémie stihla k piesni nakrútiť aj klip. Napriek tomu, že možnosti boli oklieštené, podarilo sa jej vystihnúť podstatu skladby. „Chcela som ukázať akési prázdno, ktoré súvisí s uzatvorením vzťahu, a následne potrebu bežať od tohto prázdna preč. Klip sa začína v pocitoch samoty, kde sa nič nejaví ako dobré, a končí sa tiež v samote, ale to je už iná samota – vnímaná ako sloboda,“
komentuje speváčka klip, ktorý s ňou nakrúcal tím Double J (kameraman a režisér).

Nová je titulnou skladbou rovnomenného albumu, ktorý Strapková vydala koncom minulého roka. Je to jej druhý štúdiový album, na ktorom fanúšikom priniesla spolu 12 pesničiek.Album je v slovenčine, čo je obrovská zmena oproti prvému. Je hudobne súčasnejší a aktuálnejší. Prepojila som v ňom lásku k r’n’b a afrorytmom s moderným popovým zvukom. Obsahuje rôzne témy, poňaté súčasne vo zvuku aj vo forme,“ uzavrela Strapková.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.