Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Prečo niektoré VZŤAHY na diaľku fungujú a iné nie?

Vzťah na diaľku je vždy veľká výzva. Niektoré vzťahy to posilní, no iné môžu stroskotať. Čo robiť, aby váš vzťah prežil veľkú vzdialenosť?

Dôvera je nevyhnutná

Zo všetkého najdôležitejšia je vzájomná dôvera. Ak budete dôverovať partnerovi, nebudete neustále bojovať so strachom. Nemôžete zaspávať s obavami, kde váš partner je a čo práve robí. Toto by vás skôr či neskôr zničilo.

Avšak dôležitá je aj dôvera vášho partnera. Musí cítiť, že sa vám môže so všetkým zdôveriť a vy ho vypočujete. Nerobte veci, ktoré by mohli narušiť vzájomnú dôveru. Ak máte pochybnosti, preberte to s partnerom. Povedzte mu, čo vás trápi.

Hovorte spolu

Aj keď ste od seba vzdialení stovky, ba až tisícky kilometrov, musíte sa spolu rozprávať. O všetkom. Hovorte spolu o veciach, čo ste počas dňa zažili, čo vás potešili, čo vás trápi.

Hovorte o všetkom, čo máte na srdci. Snažte sa, aby bol váš partner dennou súčasťou vášho života. Hoci nemôže ležať pri vás a počúvať, čo vás trápi, iste mu na vás záleží. Zabudnite na vágne rozhovory o bežných veciach. Čím ďalej od seba ste, tým hlbšie by vaše rozhovory mali byť.

Pre vzťah na diaľku je dôležité:

  • rešpektovať sa
  • dôverovať si
  • počúvať sa
  • pravidelne sa stretávať
  • hovoriť o spoločnej budúcnosti
  • zdieľať pocity

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.