Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Prečo fungujú niektoré vzťahy na diaľku a iné nie?

Vzťah na diaľku je vždy veľká výzva. Niektoré vzťahy to posilní, no iné môžu stroskotať. Čo robiť, aby váš vzťah prežil veľkú vzdialenosť? Nasledujte týchto pár tipov a možno budete šťastnejší a váš vzťah na diaľku o čosi pevnejší!

Dôvera je nevyhnutná

Zo všetkého najdôležitejšia je vzájomná dôvera. Ak budete dôverovať partnerovi, nebudete neustále bojovať so strachom. Nemôžete zaspávať s obavami, kde váš partner je a čo práve robí. Toto by vás skôr či neskôr zničilo.

Avšak dôležitá je aj dôvera vášho partnera. Musí cítiť, že sa vám môže so všetkým zdôveriť a vy ho vypočujete. Nerobte veci, ktoré by mohli narušiť vzájomnú dôveru. Ak máte pochybnosti, preberte to s partnerom. Povedzte mu, čo vás trápi.

Hovorte spolu

Aj keď ste od seba vzdialení stovky, ba až tisícky kilometrov, musíte sa spolu rozprávať. O všetkom. Hovorte spolu o veciach, čo ste počas dňa zažili, čo vás potešili, čo vás trápi.

Hovorte o všetkom, čo máte na srdci. Snažte sa, aby bol váš partner dennou súčasťou vášho života. Hoci nemôže ležať pri vás a počúvať, čo vás trápi, iste mu na vás záleží. Zabudnite na vágne rozhovory o bežných veciach. Čím ďalej od seba ste, tým hlbšie by vaše rozhovory mali byť. Dôležité by však mali byť aj nasledujúce atribúty, ktoré netreba odkladať na vedľajšiu koľaj.

  • Rešpektovať sa
  • Dôverovať si
  • Počúvať sa
  • Pravidelne sa stretávať
  • Hovoriť o spoločnej budúcnosti
  • Zdieľať pocity

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.