Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Johnny Depp PREHRAL súdny spor: NÁSILNÍK?!

„Obete domáceho násilia nesmú byť nikdy umlčiavané.“

Americký herec Johnny Depp v pondelok prehral súdny spor s britským denníkom The Sun. Depp obvinil noviny z nactiutŕhania, pretože o ňom písali ako o páchateľovi domáceho násilia, a voči pondelkovému verdiktu sa mieni odvolať. Informovala o tom agentúra AFP.
Sudca Vrchného súdu v Londýne Andrew Nicol rozhodol, že sporný článok, podľa ktorého Depp bil svoju vtedajšiu manželku Amber Heardovú, bol vo svojej podstate pravdivý.

„Obete domáceho násilia nesmú byť nikdy umlčiavané, ďakujeme sudcovi za jeho starostlivé zváženie (prípadu) a ďakujeme Amber Heardovej za jej odvahu svedčiť na súde,“ uviedol denník The Sun.

Deppoví právnici však uviedli, že súd sa rozhodol ignorovať „kopu protidôkazov“, ktoré vyvracali Heardovej tvrdenia. Hercova právnička Jenny Afiaová uviedla, že by bolo „absurdné“, keby sa Depp proti rozhodnutiu súdu neodvolal.
Britský zákon o nactiutŕhaní patrí medzi najprísnejšie v západnom svete; dôkazné bremeno v takýchto sporoch je na strane médií.
Mediálny dom News Group Newspaper, pod ktorý patrí aj denník The Sun, počas súdneho procesu prezentoval 14 údajných incidentov, počas ktorých mal Depp fyzicky napadnúť Heardovú. Sudca na základe predložených dôkazov dospel k záveru, že 12 z nich sa skutočne stalo.

Depp všetky obvinenia z domáceho násilia odmieta. Spolu so svojim právnym tímom označil svoju exmanželku za manipulatívnu osobu, ktorá si všetky obvinenia vymyslela s cieľom získať peniaze a slávu. Deppové bývalé partnerky Winona Ryderová a Vanessa Paradisová ho obe označili za „láskavého“ a „nenásilného“, píše AFP.
Heardová už predtým Deppa obvinila, že medzi rokmi 2013- 2016 sa jej najmenej 14-krát vyhrážal smrťou. Zvyčajne po tom, čo sa opil alebo zdrogoval. Hovorí aj, že známy herec ju verbálne i fyzicky týral.

Opísala ho ako extrémne manipulatívneho človeka“, ktorý „využíva svoju charizmu, aby v ľuďoch vytvoril dojem reality,“ uvádza britská spravodajská stanica BBC. Heardová ďalej uviedla, že počas hádky v hotelovej izbe v Tokiu v roku 2015 si na ňu Depp kľakol a udrel ju zozadu do hlavy.

Amber Heardová sa s Deppom stretla počas nakrúcania filmu Rumový denník (The Rum Diary). V roku 2015 sa zaňho vydala. O dva roky sa pár rozviedol, približuje BBC.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.