Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Ako zvládnuť dištančné vzdelávanie so stredoškolákmi?

Od pondelka prechádzajú stredné školy na dištančné vzdelávanie. Ako to so stredoškolákmi doma zvládnuť a ako im pomôcť, aby sa zvládali učiť aj doma?

1. režim

V prvom rade je dôležité nastaviť si režim. Ak je vaše dieťa doma samé, alebo ste doma viacerí, mali by ste mať nastavený pravidelný harmonogram, ktorého sa budete všetci držať.

2. tolerancia

Hoci je toto obdobie pre všetkých mimoriadne náročné, je dôležité, aby ste sa v domácnosti rešpektovali a tolerovali. Doprajte si priestor, ktorý všetci potrebujete. Pokúste sa navzájom sa nerušiť počas práce a učenia.

3. vlastný priestor

Ak máte možnosť, pracujte a študujte každý vo vlastnej izbe, alebo aspoň v takej vzdialenosti, aby ste sa nerušili a neprekážali si.

4. podpora

Ak sa vášmu stredoškolákovi nechce učiť, vyskúšajte namiesto výčitiek a hádok radšej rozhovor. Možno potrebuje iba motiváciu a podporu od niekoho blízkeho. Vysvetlite mu, že chápete, ako sa cíti a že viete, že momentálna situácia je náročná. Ukážte mu, že je hodnotný a školu zvládne!

5. relax

Každý deň si všetci doprajte aspoň hodinu intenzívneho oddychu. Nerobte popri tom nič iné, neodbiehajte do kuchyne či do práčovne. Oddýchnite si a zrelaxujte mozog, aby ste vládali aj nasledujúci deň.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.