Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Zásady správnej komunikácie vo vzťahu

Naučte sa správne komunikovať s partnerom

Vieme to takmer všetci – rozprávať. Naša každodenná činnosť, ktorú považujeme za samozrejmosť. No mnohokrát sa stane, že keď nastane konflikt, nedokážeme ho komunikovať.

Nebyť ticho

Pokiaľ človeka niečo trápi, nemal by byť ticho a dusiť to v sebe. Či už máte po svojom boku partnera alebo nie, je dobré sa zdôveriť blízkej osobe. Partner je tam pre vás v dobrom aj v zlom a niekedy stačí byť len vypočutý. To iste platí aj naopak – ak sa vám partner chce zdôveriť, vypočujte ho a pokiaľ nechce, tak mu nevnucujte návrhy.

Doprajte si čas

Na komunikáciu si treba vyhradiť čas. Konflikt nie je vhodné riešiť tesne pred spaním a ani pred odchodom do práce – v oboch prípadoch to obe strany dokáže rozhodiť a ovplyvniť pracovný výkon alebo kvalitu spánku. Keď už riešite problém, porozprávajte sa o ňom a doprajte si čas na to, aby ste si po komunikácií utriedili myšlienky a premysleli nasledujúce kroky a postoj k veci.

Kompromisy

Vzťahy sú o kompromisoch. Po debate s partnerom je dobré si sadnúť, priniesť nápady na oboch frontách, spoločnými silami navrhnúť riešenie a dať priestor na vyjadrenie každej strane. Nátlaky často spôsobujú stres a človek sa zachová inak, ako keby na neho nebol vyvíjaný taký tlak. Preto je dôležité vytvoriť neutrálnu pôdu a snažiť sa uvažovať s chladnou hlavou.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.