Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Ktoré faktory ovplyvnia to, akí budete rodič?

Akí budete rodičmi ovplyvňujú viaceré životné faktory

Každý rodič je iný. Pochopiteľne. Vplývajú na to rôzne faktory zo života, niektoré sa dajú ovplyvniť a niektoré nie.

Skúsenosti partnera
Ak má váš partner dobré rodinné zázemie, môžete sa od neho učiť a inšpirovať. Platí najmä v prípade, že vy pochádzate z iných rodinných pomerov.

Temperament
Niektorí z nás sú miernejší a pokojnejší, niektorí rýchlejšie vzplanú a to sa odrazí aj na vašej výchove. Keď ti však uvedomujeme náš prchký charakter, vieme na ňom popracovať a aj odhadnúť, aký štýl výchovy budeme preferovať.

Vplyv z detstva
Naše skúsenosti z detstva vplývajú na naše dospelé ja a to do veľkej miery ovplyvňuje naše konanie a rozhodovanie. Uvedomujeme si chyby vo výchove našich rodičov, ale vieme oceniť aj to dobré. Práve z toho si vieme vziať príklad a preniesť ho do vlastnej výchovy.

Skúsenosti s prvým dieťaťom
Prvému dieťaťu rodičia venujú veľké množstvo pozornosti. Keď sa objaví mladší súrodenec, tak rodičia upúšťajú zo svojich nárokov a bývajú flexibilnejší, menej nároční. Majú totiž menej času sa venovať len jednému dieťaťu. Avšak s každým dieťaťom sa skúsenosti vo výchove zdokonaľujú.

Vplyv rodičov a príbuzných
Nielen rodičia, ale aj ostatní rodinní príslušníci vplývajú na našu výchovu. Každý chce predsa poradiť a pomôcť vlastnými skúsenosťami, aj keď nie vždy o takúto pomoc rodičia stoja.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.