Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Blogerka Nika: Splňte si sny s PLÁNOVAČOM SNOV!

Po minulotýždňovom adrenalínovom zážitku, keď som písala o tom, ako som absolvovala parašutistický kurz a skákala z lietadla, prejdeme dnes do pokojnejšieho režimu plnenia snov. Tento splnený sen je tak trochu špecifický. Nesplnila som ho len sebe. Mojím splneným snom pomôžem v plnení snov aj vám!

Vždy som bola človek veľmi organizovaný, so železným harmonogramom a tým najväčším diárom, ktorý sa dal zohnať. Všetko som vždy plánovala a zapisovala. Bez diára som bola ako bez ruky. Nevedela som, aký je deň, kedy – kde mám byť, čo – kedy mám urobiť a kto ma kedy – kde bude čakať. Diár bol vždy mojou pravou rukou.

Za posledné roky som vyskúšala a prestriedala všetky možné typy a druhy diárov, no po nejakej dobe používania som vždy prišla na niečo, čo mi na aktuálnom diári výrazne nevyhovovalo. Na trhu neboj jediný, ktorý by mi sedel aj vzhľadom, ale hlavne, funkčne. Chýbali mi TO DO listy. Priestory na dôležité veci, myšlienky, nápady. Farbičky. Väčšina diárov má na každý deň jeden úzky stĺpček. Tento nelogický počin som nikdy nechápala. Kto preboha píše do stĺpca? Na prvý pohľad maličkosti, ktoré by ale ušetrili čas a pomohli, keby boli urobené inak.

Už počas leta som začala snívať o tom, aké by bolo úžasné, mať vlastný diár. Taký, ktorý vymyslím ja, nakreslím ja a celý bude presne podľa mojich predstáv. Všetko to bola ale len taká krásna predstava. Síce sme našli niekoho, kto by moje predstavy dostal do reálnej podoby, zasypali ma však desiatky pochybností a s myšlienkou vlastného diára som sa rozlúčila. Ísť do takej riskantnej veci – ako výroby vlastného diára samonákladom – bolo úplne nereálne. To nedokážem! A odkiaľ by som zobrala toľko peňazí? A čo keď sa ľuďom nebude páčiť a nikto si ho nekúpi?

Prešiel mesiac a priateľ sa na diár začal pýtať. Kedy ho začnem kresliť? Ako bude vyzerať obálka? A čo mesačný rozpis? Na otázky som odpovedala neurčito, vyhýbala som sa tomu až do jedného večera, keď som mu v slzách povedala, že to nedokážem. Že diár nebude. Že si kúpim nejaký v kníhkupectve. Že to nebol dobrý nápad.

Nasledoval dlhý rozhovor, počas ktorému mi stále opakoval to, čo ja hovorím vždy všetkým ostatným. Že dokážem úplne všetko, čo len chcem. Len tomu musím veriť. V tú noc som zaspávala s tým, že má pravdu. Dokážem všetko. A ja som v ten diár začala veriť.

V najbližších dňoch som ho navrhla a celý nakreslila. Dala som dokopy všetko to, čo som si myslela, že by ideálny diár mal obsahovať. Odstránila som tie veci, ktoré mi vadili, a ktoré boli zbytočné. Nechala som si poradiť aj od ľudí na sociálnych sieťach, čo vadí im, čo by ocenili a čo im v dostupných diároch chýba. Po pár týždňoch zbierania nápadov, kreslenia, plánovania a ďalších pár dlhých týždňoch technickej realizácie v grafickom programe, nad ktorou sme s priateľom strávili dlhé noci, bol diár na svete. Presne taký, aký som si ho vysnívala. Presne taký ideálny a krásny, s TO DO listami a priestorom na dôležité veci a nápady, s ružovou farbou a geometrickými vzormi. Nazvala som ho PLÁNOVAČ SNOV. A teraz môže plniť sny nielen mne, ale aj vám.

Plánovač snov (si) kúpite TU!

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.