Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Blogerka Nika: Odkedy mám zoznam snov, splnila som si ich oveľa viac, než kedykoľvek predtým

Môj život je sen.

Koľkokrát si len počas jedného dňa poviete – toto by som chcel; tam by som chcel ísť; o tomto môžem len snívať; toto aj tak nikdy nedokážem? Dokážete spočítať, koľko máte snov, po ktorých skutočne túžite? A ako často sa vo vašich predstavách nachádza niečo z nasledovného? V pondelok, inokedy, keď bude krajšie počasie, radšej v lete, keď budem mať viac času, keď skončím školu, keď schudnem, keď budem mať menej práce, keď deti vyrastú, keď splatíme hypotéku?

Nemusíte odpovedať. Viem.

Od toľkých ľudí stále počúvam reči o tom, aký je ich život nanič, že sa im nedarí, že si nedokážu splniť nič z toho, čo by chceli, že všetci ich známi majú ideálny život, len oni nie. Že nemajú dosť času, peňazí, odvahy. Toľko negativizmu a nedôvery v seba samého. Ale kto iný, ako vy sami, vám môže splniť vaše sny? Vôbec nikto. A všetko je pritom také ľahké. Stačí začať.

Keď som bola malá, ľudia mi hovorili, že pomyslenie na vec, po ktorej skutočne túžim, počas sfukovania sviečok na narodeninovej torte, mi to prianie určite splní. Na to, že ja mám v rukách oveľa vyššiu moc, som už musela ale prísť sama. Trvalo mi to síce niekoľko rokov, ale niektorým na to nestačí ani celý život. Ľudia sú zvláštni. Ako keby nepochopili, že tie sviečky za nich nič neurobia, že nič nie je napísané vo hviezdach, že osud to naozaj nezariadi.

Asi pred dvoma rokmi som sa rozhodla spísať si zoznam všetkých vecí, ktoré by som v živote chcela zažiť, vyskúšať, mať, naučiť sa, kam ísť a čo všetko vidieť. Aby som si raz mohla povedať, že ten život fakt stál za to. Že som nič nezmeškala a naplno si užila každú sekundu. Lebo nikdy neviete, ktorá bude tá posledná.

A viete, čo? Odkedy mám zoznam snov, splnila som si ich oveľa viac, než kedykoľvek predtým. Robím to pravidelne a vždy, aj po splnení toho najmenšieho sna, som šťastná. Zoznam si pravidelne dopĺňam, pretože každý deň prichádzam na ďalšie a ďalšie veci, ktoré chcem vidieť, alebo zažiť.

Nemyslím si, že na mojom zozname je položka, ktorá by bola nesplniteľná. Nesplniteľná pre kohokoľvek z vás. Nech už niektoré na prvý pohľad znejú šialene a neuskutočniteľne. Všetko je len v hlave, všetko je o pozitívnom myslení, všetko je o viere v samého seba, vo viere, že dokážeme absolútne všetko, na čo si pomyslíme.

A urobte to dnes aj vy. Napíšte si zoznam všetkých tých vecí, ktoré chcete zažiť, vyskúšať, urobiť. Kam chcete ísť, čo vidieť. Ja si dnes pozriem ten môj zoznam snov znova tiež a porozmýšľam, ktorý sen si začnem plniť. Nie v pondelok, inokedy alebo keď sa mi narodí nejaké dieťa a vyrastie. Ale hneď teraz! A budúci týždeň sa s vami s mojím zoznamom snov podelím.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.