Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Zuzana Tlučková oslavuje jubileum: Život je niekedy smiech cez slzy

Obľúbená herečka Zuzana Tlučková oslavuje nádherných 60 rokov.

Divadelná, televízna i dabingová herečka Zuzana Tlučková sa umeleckej tvorbe venuje už od detstva. V spolupráci so Štefanom Skrúcaným, Miroslavom Nogom, Pavlom Juráňom a ďalšími sa pred publikom prezentovala najmä ako komediálna herečka, ale presvedčivo dokázala stvárniť aj vážnejšie postavy.

Zuzana Tlučková sa narodila 9. februára 1962 v Košiciach. Ako osemročná sa prihlásila na dramatický odbor v Ľudovej škole umenia. Keď prišli prvé predstavenia a úspechy, utvrdilo ma to v mojom presvedčení, že toto je cesta po ktorej chcem ísť, popísala Zuzka svoje herecké začiatky. Už v detstve dostala príležitosť účinkovať v populárnej hudobno-zábavnej relácii Zlatá brána, ktorú vysielalo košické štúdio Československej televízie.

Po gymnaziálnych štúdiách absolvovala v roku 1984 na bratislavskej Vysokej škole múzických umení (VŠMU) v Bratislave odbor herectvo.

„Keď som išla na prijímačky na VŠMU, bolo pre mňa prospešné, že som mala skúsenosti s účinkovaním v divadle, pred kamerou či rozhlasovým mikrofónom. Vedela som okamžite reagovať na požiadavky členov komisie, pred ktorou som skúšky skladala. Hoci sa neskôr niektorí pedagógovia snažili odstrániť z môjho prejavu nánosy, ktoré som si práve vďaka účinkovaniu v televízii priniesla,“ povedala herečka.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Na otázku ako vníma skutočnosť, že je obsadzovaná väčšinou do komédií, Zuzana Tlučková odpovedala:

„Uvedomujem si, že ma režiséri obsadzujú prevažne do komediálnych úloh. Neprekáža mi to, mám rada humor a smiech. Mnohé životné situácie sa vďaka humoru dajú zvládnuť, aj keď niekedy to môže byť taký smiech cez slzy…“

„Ale humor k životu neodmysliteľne patrí. Teší ma, keď na javisku hrám postavu, v ktorej sa divák spozná a napriek tomu sa dokáže na tom pobaviť a zasmiať. A keď nás po predstavení hľadisko odmení neutíchajúcim potleskom, uvedomujem si, že som si vybrala nádherné povolanie a že by som nemenila za nič na svete.“

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.