Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Google trendy 2021: Toto sme vyhľadávali najčastejšie!

Pandémia, Lady Gaga, Miroslav Žbirka… a to nie je ani zďaleka všetko.

Udalosťou roka bola jednoznačne pandémia, vyplýva zo štatistík Google. Medzi najvyhľadávanejšie stránky patrila stránka Korona.gov.sk, nasledovali weby pre žiakov aj rodičov a nechýbali ani stránky zamerané na šport.

Nenechali sme si ujsť ani zápolenie našich úspešných športovcov, či už ide o Petru Vlhovú alebo Petra Sagana. Mimo
pandemických tém Slovákov zasiahla aj informácia o tornáde v juhomoravskom okres Hodonín a zaujímali sa napríklad aj o to, ako uvariť kukuricu,“ povedala Alžbeta Houzarová, PR manažérka Googlu.

Slováci si nenechali ujsť najvýznamnejšie domáce ani svetové udalosti, a preto sa medzi trendmi objavilo sčítanie obyvateľov, očkovacia lotéria, referendum či návšteva pápeža Františka.

Rok 2021 priniesol aj niekoľko smutných udalostí, ktoré ovplyvnili správanie Slovákov na internete. Smrť legendárneho speváka Mekyho Žbirku, veľkého herca Milana Lasicu, odchod rozprávkovej Popelky Libuše Šafránkovej či Jean-
Paula Belmonda.

Slováci si v uplynulom roku často kládli otázky začínajúce slovom „Ako„, čo sa odrazilo aj na vyhľadávaní. Na hlavných priečkach sa umiestnili otázky ako získať covid pass, ako sa prihlásiť na očkovanie či ako sa prihlásiť do očkovacej lotérie.

Nechýbali ani chutné recepty. Najčastejšie sme pripravovali brokolicovú polievku, lečo, rizoto, šišky a tiramisu.

Najvyhľadávanejším filmom bol film Black Widow, nasledovali filmy ako Eternals, Duna či Známi neznámi. Ani dovolenkové destinácie neboli veľkým prekvapením – medzi najhľadanejšími sa objavilo Grécko, Chorvátsko, nasledoval exotický Zanzibar a za ním Turecko.

Absolútne trendy vo vyhľadávači v roku 2021:

  1. Korona.gov.sk
  2. Edupage
  3. Bezkriedy
  4. Sčítanie obyvateľov
  5. FlashScore.sk
  6. Covid automat
  7. Byť zdravý je výhra
  8. Očkovanie
  9. Očkovacia lotéria
  10. Ehranica

Zdroj: TS Google

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.