Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Čo prezradila Evita Twardzik o novom filme V lete ti poviem, ako sa mám?

Podľa obľúbenej spisovateľky je film vždy iný než kniha. Aké bude filmové spracovanie jej knižného hitu?

Spisovateľka Evita Twardzik pokrstila tento týždeň v Bratislave filmovú reedíciu knihy V lete ti poviem, ako sa mám. Ide o tretiu knihu autorky, ktorá sa po tituloch Všetko alebo nič a Príliš osobná známosť dočkala filmového spracovania. Mapuje životy partie štyridsiatnikov, ktorí sa kamarátia od detstva a dodnes sa stretávajú už spolu so svojimi rodinami.

V každom filme je oproti knihe trochu rozdiel v závere. Tu bude najviditeľnejší, pretože knižka sa končí smutne. Po našej poslednej snímke som si povedala, že pôjdeme do niečoho veselého,“ priblížila Twardzik. Úlohy krstných rodičov sa zhostila spolu s tromi filmovými hrdinami.

Knihu v tvrdej väzbe sektom pokrstili herci Dominika Morávková, Petra Vajdová a Marián Miezga. Nech sa všetci zídeme na jar aj na premiére filmu,“ zaželali herci hromadne filmovej reedícii.

Čitateľom opäť ponúka príbehy štyroch manželských dvojíc, ktoré v snahe „žiť šťastne“ skrývajú rôzne tajomstvá nielen pred priateľmi, ale najmä každý sám pred sebou. Tie však postupne vyplávajú na povrch, čo zmení životy hlavných hrdinov.

Ten film vás pohladí, a možno vás donúti ozvať sa starým dobrým kamarátom. A len vás utvrdí v tom, aké je dôležité mať okolo seba ľudí, ktorí vás majú radi za každých okolností,“ uzavrela Evita.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: TASR, Instagram

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.