Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

George Clooney dal médiám STOPKU: Aký je dôvod?

Svetoznámy herec požiadal médiá, aby prestali uverejňovať fotografie jeho detí. Mal na to vážny dôvod.

Oscarový herec tvrdí, že dôvodom tejto požiadavky je práca jeho manželky, právničky bojujúcej za ľudské práva Amal Clooneyovej. Tá sa v práci zaoberá rozličnými kriminálnymi prípadmi, čo z ich potomkov robí potenciálne ciele odplaty.

Náplň práce mojej manželky ohrozuje našu rodinu a preto musíme pristúpiť k opatreniam, aby sme sa chránili. Ak budú médiá publikovať fotografie našich detí, nebudeme schopní poskytnúť im ochranu,“ uviedol Clooney (60) v otvorenom liste.

Som verejne známa osoba a chápem, že občasné zverejňovanie citlivých záberov z môjho osobného života je súčasťou mojej kariéry. Naše deti však do tohto systému nepatria,“ uviedol Clooney a dodal, že práva na zábery svojich detí nikdy nikomu nepredali. Manželia nie sú podľa svojich slov ani na väčšine sociálnych sietí či médií, keďže by to mohlo ohroziť bezpečnosť detí.

Nie sme paranoidní, ale poznáme hrozby reálneho sveta,“ dodal.

Amal Clooneyová (43) je libanonsko-britská právnička, ktorá sa špecializuje na medzinárodné právo a ľudské práva. Medzi jej klientov patria laureátky Nobelovej ceny za mier Maria Ressová a Nadia Muradová, bývalý maldivský prezident Mohamed Nasheed či zakladateľ organizácie WikiLeaks Julian Assange.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.