Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Zo speváka spisovateľ? Peter Nagy PREKVAPIL novinkou!

A viete, kto sa postaral o ilustrácie?

Známy slovenský spevák a autor mnohých skvelých textov sa tentokrát rozhodol, že pripraví vlastnú knižku. Jej názov je Peter Nagy pre deti a známy spevák, skladateľ a gitarista ju predstavil vo štvrtok večer (4.11.) v Bratislave. Za spolupracovníčku pri tomto titule si vybral kolegyňu z branže, knižku ilustrovala speváčka Zuzana Smatanová.

Peter Nagy je autorom úspešného projektu Peter Nagy a deti. Z desiatok známych detských pesničiek vybral texty pätnástich, sú nimi Čarbičky, Malíček, Mačka pána skladateľa, Prečo krava nenosí žiadnu kravatu?, Major Potkan, Nosorožec, Dve malé blchy, Mandarinka Darinka, Bobi, Hovniválik, Zebra, Pingpong, Tiki-taka, Ružová teta a Vyspi sa do krásy.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Postavičky z najznámejších pesničiek Nagya oživila po rokoch štetcami a farbičkami Zuzka Smatanová. Nakreslila dve blchy v sprche, nosorožca s ponožkami, kravy v cukrárni, mandarinku Darinku, psíka Bobiho, majora Potkana v podpalubí lietadla, fialovú zebru či ružovú tetu. Obrázky namaľovala s veľkým potešením a svoju hravú predstavivosť spojila s veselou fantáziou autora, aby sa čitatelia tejto knižky usmievali ešte viac.

Zdroj: TASR, Instagram

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.