Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Obľúbená slovenská kapela oslavuje 25. výročie a pre fanúšikov má skvelý DARČEK!

Známa skupina No Name vznikla presne pred 25. rokmi a pri príležitosti svojho výročia vydala nový hit.

Presne na deň výročia predstavili chalani z No Name novú skladbu Elity, ktorú zložili Igor Timko a Zoli Šallai.

Pieseň je u nás už asi rok, no s jej uvedením sme čakali na vhodný dátum. Deň našich 25. narodenín je krásny dátum pre symbolické uvedenie pesničky Elity. Odkedy sme si ju v kapele po prvýkrát predstavili, neprestali sme sa o nej zhovárať. Skladba spúšťa debaty a diskusie. Mám pocit, že Elity sú viac spoločenský apel a majú výrazný presah oproti očakávanej funkcii piesne. Ak ľudia nemajú ku komu vzhliadať, podvedome prepínajú na autopilota. Prestávajú žiť a začínajú prežívať,“ hovorí Igor Timko.


Ako koproducent sa do tvorivého procesu skladby zapojil aj uznávaný muzikant a hudobný skladateľ Jan P. Muchow, s ktorým No Name spolupracujú po prvýkrát. Klip vytvorila kapela s Pavlom Jelenekom, Jurajom Latečkom a Ivanom Minárikom.

Tým, že text piesne Elity je apelujúci, s klipom sme chceli odskočiť od naliehavosti piesne. Preto sme zvolili ľahšiu formu videa, je to kombinácia nášho účinkovania v klipe, technologicky pretransformované do akejsi kreslenej formy. Chceli sme, aby celá pieseň pôsobila vzdušne, tak ako celý hudobný aranžmán. Nakrúcanie bolo ako vždy zábavné. Keď fungujete v dobrej parte, je to vždy o zábave. A No Name je skvelé zoskupenie ľudí už štvrťstoročie,“ sumarizuje Igor.

Zdroj: TASR, Instagram

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.