Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Jožo Ráž predstavil NOVINKU s názvom Ave Mária: Dojemné venovanie vás dostane!

Legendárny spevák pieseň venoval „všetkým tým, ktorým bolo ublížené, ale aj tým, ktorí ubližovali a veria, že im raz bude odpustené“.

Slovenský spevák Jožo Ráž prichádza s novou skladbou Ave Mária. V televízii ju odpremiéroval 27. augusta počas galavečera odovzdávania ocenení Slovenka roka. Hudbu aj text piesne Ave Mária v latinčine zložil dlhoročný spolupracovník skupiny Elán Pavol Jursa. V úvode skladby spevák hovorí, že patrí všetkým tým, ktorým bolo ublížené, ale aj tým, ktorí ubližovali a veria, že im raz bude odpustené.

Tá pesnička je dosť stará, pred viac ako tridsiatimi rokmi ju doniesol Pavol Jursa, náš spoluautor v Eláne od začiatku a chcel, aby sme ju naspievali. Ale ja som vtedy žil dosť búrlivý rockerský život so všetkým, čo k tomu patrí. Necítil som, že je vhodná doba na to ju zverejniť. Teraz prišiel taký čas, že je situácia veľmi vážna, ba až kritická a mám pocit, že teraz je vhodná doba sa modliť, takže hovorím aj tomuto národu – modlite sa,“ uviedol Jožo Ráž.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Text zodpovedá modlitbe Zdravas, Mária v latinčine tak, ako je aj v Biblii. „Hudba je veľmi originálna. Vyšlo to krásne, inak to nevieme. To, čo nás postihlo, považujem za obrovské zlo a riziko, ktoré padá na celú civilizáciu. Mám dosť pesimistickú predstavu o tom, ako to bude pokračovať. Neviem, čo iné sa dá teraz robiť, ako modliť sa,“ dodal spevák.

Vo videoklipe sa v archívnych záberoch vracia spevák aj do minulosti. Na záberoch ho vidieť v detskom aj mladom veku, ako aj postupný prechod cez jeho rockerský život a ľudí, ktorí sú jeho neoddeliteľnou súčasťou. Kreatívny koncept videoklipu a réžiu mal v rukách Jozef Heriban.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.