Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Obrovský SMÚTOK v hudobnom svete: Slávny hudobník podľahol zákernej chorobe!

Hudobník spoluzakladal skupinu UB40 v roku 1978. Členovia skupiny sa poznali ako kamaráti zo škôl v Birminghame.

Britský saxofonista, skladateľ a zakladajúci člen skupiny UB40 Brian Travers zomrel vo veku 62 rokov. Kapela je známa aj svojimi hitmi ako Red Red Wine či Kingston Town.

Dlhoročný muzikant zomrel v nedeľu vo svojom dome na predmestí Birminghamu v kruhu svojej rodiny. Podľa oficiálneho vyjadrenia podľahol rakovine.

S veľkou ľútosťou oznamujeme, že náš kamarát, náš brat, zakladajúci člen UB40 a hudobná legenda Brian David Travers nás opustil. Brian zomrel včera večer po dlhom a heroickom boji s rakovinou,“ píše sa vo vyhlásení.

Travers spoluzakladal skupinu UB40 v roku 1978. Členovia skupiny sa poznali ako kamaráti z rôznych škôl v Birminghame. Skupinu pomenovali podľa tlačiva, ktoré v tom čase vydávalo britské vládne oddelenie zamestnanosti pre získanie podpory v nezamestnanosti.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Hudobný štýl skupiny UB40 bol ovplyvnený najmä jamajskou hudbou reggae a hudobným žánrom ska. Počas troch dekád vystupovali jej členovia po celom svete. Podľa hudobných kritikov boli najväčšou reggae skupinou všetkých čias, čo sa týka počtu predaných nahrávok. Celosvetovo vydali vyše 100 miliónov albumov.

Zosnulý Brian Travers si na pódiu naposledy zahral v decembri 2019. V júni tohto roka skupinu pre zdravotné problémy opustil frontman Ali Campbell.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.