Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Do Karlových Varov príde Johnny Depp aJ Michael Caine!

Chcete stretnúť niektorú zo známych osobností filmového sveta? Zamierte k našim českým susedom!

Ďalšími zahraničnými hosťami nadchádzajúceho 55. ročníka Medzinárodného filmového festivalu v Karlových Varoch (KVIFF) budú americký herec Johnny Depp a britský herec Michael Caine. Z českých filmových osobností si cenu prevezme režisér Jan Svěrák.

Johnny Depp pred kamerou debutoval v roku 1984, keď si zahral jednu z obetí v dnes už legendárnom horore Nočná mora v Elm Street. Medzi jeho najvýraznejšie roly patria úlohy v snímkach Nožnicovoruký Edward, Piráti z Karibiku, Charlie a továreň na čokoládu či Alica v krajine zázrakov.

Spolupracoval s takými veľkými režisérmi, ako sú napríklad Jim Jarmuch, Tim Burton, Terry Giliam,“ pripomenul prezident karlovarského festivalu Jiří Bartoška. Depp bol celkom trikrát nominovaný na Oscara, sošky sa však zatiaľ nedočkal.

Michael Caine, ktorý toto prestížne filmové ocenenie získal za roly v snímkach Pravidlá muštárne a Hana a jej sestry, vo Varoch osobne uvedie novú komediálnu drámu Best Sellers. Na prehliadke, ktorá sa tento rok bude konať od 20. do 28. augusta, si prevezme ocenenie za prínos svetovej kinematografii.

Už skôr usporiadatelia oznámili, že zahraničným hosťom 55. ročníka bude americký herec, režisér a spisovateľ Ethan Hawke. Vo Varoch si Hawke prevezme Cenu prezidenta festivalu a osobne uvedie thriller Paula Schradera Prvý napravený. Zahral si v ňom postavu kňaza prechádzajúceho krízou viery.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.