Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Katka Knechtová a kapela Nebe: Nový singel Planý poplach je dokonalým spojením!

Katka hovorí o neuveriteľnej symbióze hudby a textu.

Speváčka Katarína Knechtová prichádza s novým duetom, ktorý nahrala u našich západných susedov s kapelou Nebe. K novinke s názvom Planý poplach vznikol aj videoklip. Zábery v klipe sú z paluby vládneho špeciálu prezidenta Václava Havla z roku 1998.

Keď mi Petr poslal pieseň, hneď som vedela, že do toho chcem ísť. Už dávno sa mi nestalo, že by som počula tak dobre zloženú pieseň s takou symbiózou hudby a textu. Ďalšou vecou, ktorá ma prekvapila, bolo, ako spolu chlapci z kapely držia pri sebe, vedia, čo chcú, a idú si za tým. Veľmi im držím palce,“ hovorí o spolupráci Knechtová.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

K novinke vznikol aj zaujímavý videoklip. Jeho dej sa odohráva na prázdnom letisku v Mošnove a v Leteckom múzeu v Kunoviciach. Klip je plný osobitej tiesne z nezvyčajne opustených priestorov letiska a monumentálnych parkovísk veľkých dopravných lietadiel. Veľká časť scén sa nakrúcala v interiéri a na krídlach lietadla Naganského expresu. Ide o bývalý vládny špeciál prezidenta Václava Havla, ktorým priletela výprava zo zlatého olympijského Nagana v roku 1998.

V roku 1998 sme boli malí chlapci, ktorí prišpendlení k televíziám sledovali návrat hokejistov z olympiády. Hneď ako sa cesty Martina a naše stretli, okamžite sa nám prepojila symbolika tohto neuveriteľného príbehu s piesňou i osudom našej kapely. Bolo nám cťou tam stráviť čas. Na konci do toho lietadla nastupujeme a symbolicky odlietame niekam, snáď do lepších čias,“ konštatuje frontman kapely Petr Harazin.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.