Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Film nielen pre MATKY: Česko-slovenská komédia o problémoch, ktoré pozná azda každá!

Snímka sa zaraďuje k obľúbeným zahraničným komédiám o materstve typu Ako porodiť a nezblázniť sa či k populárnemu seriálu Workin‘ Moms z produkcie Netflixu.

Hlavnými postavami sú štyri kamarátky, ktoré riešia typické problémy moderných žien a matiek – tehotenskú nevoľnosť, popôrodné kilá, nedostatok peňazí, vzdorovité ratolesti, manželskú neveru či neplatičov alimentov. Ku všetkým témam tvorcovia pristupujú s nebývalou dávkou otvorenosti, nadhľadu aj čierneho humoru, čím sa snímka zaraďuje k progresívnym zahraničným komédiám o materstve typu Ako porodiť a nezblázniť sa či k populárnemu seriálu Workin‘ Moms z produkcie Netflixu.

Komédia Matky spracúva veľmi aktuálny námet o rodičovstve v dynamickom svete virtuálnych kontaktov a sociálnych sietí. Zameriava sa na generáciu, ktorá si ešte pamätá „starý dobrý pomalý svet“, ale zároveň si už zvykla na rýchlu komunikáciu prostredníctvom digitálnych technológií. „Kontrast medzi týmito dvomi svetmi – tým, v ktorom sme vyrastali my, a tým, v ktorom vyrastajú naše deti – ponúka množstvo komických situácií pri ich stretoch,“ hovorí režisér Vojtěch Moravec.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Príbeh zachytáva štyri kamarátky, tridsiatničky, ktoré sa, každá svojím spôsobom, raz s väčšími, inokedy s menšími problémami, vyrovnávajú s údelom matiek. Ústrednou postavou je Sára s tvárou Hany Vagnerovej, ktorej životom sú sociálne siete. Má pekný zadok, tak ho začala fotiť a stala sa profesionálnou influencerkou. Ako úplne čerstvá matka sa chystá napísať knihu o materstve, ale predstavovala si to celé trochu jednoduchšie. Petra Hřebíčková stvárňuje tak trochu snobskú a dosť osamelú Hedviku, ktorej manžel vorkoholik je doma len zriedka. Sandra Nováková ako Zuzana je po rozchode bez peňazí, prepracovaná a uštvaná matka dvoch malých čertov. A napokon, Gabriela Marcinková hrá Elišku, ktorá má skvelého chlapa, úplne neznesiteľných rodičov, je tehotná a stále vracia. Sprievodkyňou jednotlivými príbehmi je Sára, ktorej instagramové posty sprevádzajú divákov celým filmom a svojím pozitívnym nádychom stoja často vo vtipnej opozícii k tomu, čo sa v životoch hlavných hrdiniek reálne deje.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.