Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

TIP na film: Nový rodinný film (nielen) o záchrane cirkusového poníka

Nádherný film od režiséra úspešných filmov Bella a Sebastián či Rozprestri krídla.

Program kín spestril tento týždeň aj francúzsky rodinný film Poly. Na plátna prináša dobrodružnú záchranu cirkusového poníka. Malých i veľkých divákov zavedie na malebný juh Francúzska, kde spoločne s hlavnou hrdinkou prežijú dobrodružstvo, na aké sa nezabúda.

Desaťročná Cécile sa spolu s matkou Louise presťahuje z Paríža na francúzsky vidiek. Začleniť sa medzi ostatné deti nie je jednoduché, Cécile však začne robiť starosti aj čosi ďalšie. Zistí, že v cirkuse, ktorý sa usadil neďaleko, týrajú poníka. Rozhodne sa zviera zachrániť a naplánuje útek. S obávaným principálom v pätách sa Cécile a Poly vydávajú na útek plný zvratov, na cestu dospievania, ktorá ukáže silu skutočného priateľstva.


Režisér Nicolas Vanier, ktorý má na svedomí úspešné rodinné snímky Bella a Sebastián či Rozprestri krídla, objavil pre svet filmu už niekoľko výrazných detských talentov. „Herečka Elisa de Lambert, ktorá stvárňuje Cécile v jeho najnovšom filme, už mala niekoľko skúseností s nakrúcaním. Aj to jej pomohlo náročnú úlohu získať a zvládnuť,“
vysvetľuje Peter Gašparík zo spoločnosti Continental film, ktorá snímku distribuuje na Slovensku.

„Dostali sme prihlášky a video nahrávky 2500 dievčat a stretli sme sa s 250 z nich. Následne sa spôsob výberu vykonáva postupne. A Elisa sa presadila, pretože mala na jednej strane skutočný herecký talent, no zároveň, aj keď na to často nemyslíme, schopnosť zniesť podmienky ťažkého natáčania. Je potrebné, aby boli títo mladí herci do istej miery odolní,“ komentoval výber hlavnej hrdinky režisér. Už som sa naučila byť trpezlivá, čo v živote nutne nie som. A tiež hrať emócie, ktoré som nepoznala, zájsť za hranice toho, čo som už zahrať vedela,“ opisuje skúsenosti z nakrúcania Elisa.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.