Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

EX člen kapely Peter Bič Project Ivo Bič vydáva nový singel!

Skladba Obrátiť list je o ukončení vzťahu, no aj o živote, v ktorom sa treba posúvať, neupínať sa na problémy z minulosti a ísť a žiť ďalej, obrátiť list.

Košičan Ivo Bič sa po odchode z kapely Peter Bič Project vydal na sólovú dráhu. Pilotný singel Unavený, ktorý odštartoval jeho novú hudobnú cestu, ponúkol začiatkom roka 2020. Svoju druhotinu, skladbu s názvom Obrátiť list, mimochodom opäť v slovenskom jazyku, zverejnil v týchto dňoch.

Skladba Obrátiť list vznikala na etapy. Pôvodne bol text plánovaný na inú hudbu, no nesedel, tak som začal nanovo od textu smerom k hudbe, a to už dávalo väčší zmysel. Pieseň sa nahrávala v Randal Production so Zolim Tóthom, na zrode piesne participoval i bubeník Jožko Zima,“ hovorí spevák.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Ruku k dielu priložili aj dámy. „Text pre mňa napísala textárka a herečka Adriana Krúpová, námet je od mojej ženy Katky. K novinke prispela aj tretia žena Ági Tóth Čírová, ktorá Zolimu pomohla pieseň produkovať,“ dopĺňa Košičan.

O čom skladba vlastne je? Možno by sa prvoplánovo mohla javiť ako rozchodová pesnička, no Ivo Bič poukazuje na širší záber významu skladby. „Vždy sa snažím myslieť a vyjadrovať vo viacerých rovinách, vo viacerých pohľadoch. Pieseň môže byť o ukončení vzťahu, no aj o živote, v ktorom sa treba posúvať, neupínať sa na problémy z minulosti a ísť a žiť ďalej, obrátiť list. Myslím, že to korešponduje aj s uplynulou dobou vo svete. Ľudia chcú a potrebujú obrátiť list a posunúť sa ďalej z pandémie do normálneho života,“ dodal interpret.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.