Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

U susedov sa udeľovali ceny Anděl: Večeru kraľovala Lenka Dusilová, cenu si odniesla aj slovenská skupina Le Payaco!

Súčasťou Andělov je aj ocenenie pre slovenský album roka. Vlani ho podľa českých akademikov vydala skupina Le Payaco.

Česká speváčka Lenka Dusilová získala v sobotu večer najviac sošiek na jubilejnom 30. ročníku odovzdávania cien Českej hudobnej akadémie Anděl 2020. Slávnostný ceremoniál sa musel rovnako ako vlani pre pandémiu zaobísť bez účinkujúcich priamo v sále. S vopred nakrútenými vystúpeniami ho odvysielala Česká televízia.

Lenku Dusilovú vyhlásila akadémia za sólovú interpretku roka, ocenenia si odniesla tiež za album roka (Rěka) a najlepšiu skladbu (Vlákna).

Najlepším sólovým interpretom sa stal reper 7krát3. Pod týmto menom vystupuje spevák a hudobník z Českých Budějovíc Štěpán Hebík, ktorý v roku 2020 vydal EP s názvem I a hosťami Jiřím Kornom či skupinou PSH.

Na „andělské výslnie“ sa vrátila kapela Tata Bojs, vyhlásená za skupinu roka 2020. V kategórii folk uspeli Robert Křesťan a Druhá Tráva s albumom Díl první. Křesťana ako osobnosť folku a country zároveň uviedli do Siene slávy.

Súčasťou Andělov je aj ocenenie pre slovenský album roka. Vlani ho podľa českých akademikov vydala skupina Le Payaco pod názvom Pohybliví v nehybnom.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

V kategórii alternatíva zvíťazila mladá pesničkárka Amelie Siba, ktorá bola nominovaná aj na objav roka. Tým sa napokon stala Kateřina Marie Tichá, ktorá v minulom roku vydala debutový popový album Sami.

Spomedzi rockerov bola pri hlasovaní akademikov najúspešnejšia skupina Kurtizány z 25. Avenue s nahrávkou Honzíkova cesta. V kategórii džez dominoval kontrabasista a skladateľ Tomáš Liška s nahrávkou Hope.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Cena fanúšikov putuje reperovi Viktorovi Sheenovi. V kategórii rap však sošku prenechal projektu Yzomandias, za ktorým stojí Jakub Vlček, a jeho vlaňajšiemu albumu Prozyum.

Najlepší videoklip roka vznikol podľa výsledku hlasovania akadémie k skladbe Piš mi básně od Bert & Friends.

V kategórii klasika ocenili nahrávku klavírneho koncertu a symfonickej básne Toman a lesní panna od Vítězslava Nováka v interpretácii pianistu Jana Bartoša a Symfonického orchestra Českého rozhlasu (SOČR) pod taktovkou Jakuba Hrůša.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.