Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Zdeněk Svěrák si po 15-TICH ROKOCH zahral vo filme hlavnú postavu!

Kedy si pozrieme nový film z dielne Jana Svěráka?

Svěrákovci dotočili Betlehemské svetlo. Nakrúcanie nového filmu režiséra Jana Svěráka trvalo mesiac a pol. Do kín by sa mala komédia o hľadaní životnej harmónie dostať v apríli budúceho roka. V hlavných úlohách sa diváci môžu tešiť na Zdeňka Svěráka, Danielu Kolářovú, Terezu Rambu, Vojtěcha Kotka a Vladimíra Javorského.

Napriek tomu, že sme film točili v náročných podmienkach covidovej doby, všetko nám prekvapivo vychádzalo,“ prezradil režisér Jan Svěrák.

Otec hral hlavnú filmovú postavu po dlhých 15 rokoch a bola radosť sa na neho od kamery pozerať. Ak sa nám to takto podarí aj dokončiť, mohol by to byť krásny film,“ zhodnotil v posledný natáčací deň v Stráži nad Nezárkou režisér.


Scenár snímky vychádza z knižného bestselleru Povídky a Nové Povídky Zdeňka Svěráka ako príbeh o spisovateľovi, ktorému do bežného života vstupujú postavy z vlastných poviedok. „Hrám spisovateľa Šejnohu, ktorý akoby mi z oka vypadol. Je iba o niečo vtipnejší než ja,“
uviedol autor predlohy Zdeněk Svěrák.

Film natáčali od konca marca prevažne v Prahe, štáb sa premiestnil i do väznice v Plzni alebo do Stráže nad Nežárkou. V ďalších úlohách sa objavia aj Ondřej Vetchý, dánska herečka Patricia Schumann či Jitka Čvančarová, ktorú si môžete pamätať zo seriálu Kukačky.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.