Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Obrovská pocta Kráľovskej pošty: Paul McCartney sa dočkal vlastnej…

Slávny spevák dostane vlastnú sadu poštových známok! Okrem neho mali takú česť iba Elton John a David Bowie.

Na počesť Paula McCartneyho a jeho „obrovského“ odkazu v hudobnom svete vydáva britská Kráľovská pošta novú sadu známok. Informovala o tom vo štvrtok spravodajská stanica Sky News. Súbor 12 známok, vytvorených v spolupráci so samotným spevákom a skladateľom, bude v predaji od 28. mája.

Paul McCartney zostáva dôležitou osobnosťou v centre rocku a popu, umelcom, ktorého odkaz je obrovský a jeho tvorba si naďalej získava pozornosť verejnosti a chválu u kritikov. Toto špeciálne vydanie je zodpovedajúcom prejavom úcty k jednej z najobľúbenejších a najuznávanejších hudobných ikon Británie,“ uviedla Kráľovská pošta.

Hlavná sada známok zobrazuje obaly ôsmich McCartneyho albumov, ktoré definovali jeho kariéru. Je medzi nimi debutová platňa s názvom McCartney, ktorá vyšla v roku 1970, ako aj jeho nateraz posledný album číslo jeden – McCartney III -, ktorý bol nahraný a vydaný vlani počas lockdownu spôsobeného koronavírusovou pandémiou.

​Menšia sada štyroch známok obsahuje fotografie sira Paula v nahrávacom štúdiu v rôznych fázach jeho kariéry.

Paul McCartney (78) je najúspešnejším umelcom v oblasti albumov v oficiálnej histórii britských rebríčkov, píše Sky News. Je autorom alebo spoluautorom 188 nahrávok, ktoré sa v Británii dostali do rebríčkov – z toho 91 do prvej desiatky a 33 na prvé miesto.

McCartney je jedným z iba troch umelcov, ktorí sa objavili na špeciálnom vydaní známok – popri Davidovi Bowiem a Eltonovi Johnovi.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.