Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Nádherné spojenie dvoch výrazných hlasov: Peter Lipa a Zuzana Mikulcová predstavili novú pieseň

Skladba Nenápadný nápad vyšla pôvodne v roku 2019 na albume Dobré meno Petra Lipu. Jej nová verzia vznikla v produkcii Andreja Hrušku.

Medzinárodný audiovizuálny projekt Fúzie speváčky a skladateľky Zuzany Mikulcovej predstavuje ďalšie spojenie, tentokrát s Petrom Lipom v skladbe Nenápadný nápad. Prichádza s ním po slovensko – českých spoluprácach s Danom Bártom, Barborou Mochowou a skladbe Whisper so sýrskou speváčkou Larou Abou Hamdan. TASR informoval PR manažér Rado Mešša.

Zo štvrtej fúzie s Petrom Lipom sa veľmi teším. Peter ma už viackrát zavolal na spoluprácu a teraz som ho s radosťou pozvala ja. Spoznali sme sa už v roku 2009 na súťaži Nové tváre slovenského jazzu. Odvtedy sme si spolu niekoľkokrát zaspievali pri rôznych príležitostiach. A máme už aj dve spoločné nahrávky. Jednu z nich sme sa na album Fúzie rozhodli prerobiť a nahrať trochu inak,” povedala o motivácii na novú verziu spoločnej pesničky Zuzana.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Skladba Nenápadný nápad vyšla pôvodne v roku 2019 na albume Dobré meno Petra Lipu. Jej nová verzia vznikla v produkcii Andreja Hrušku.

Veľmi som sa potešil, keď mi Zuzka zavolala, že urobíme novú verziu Nenápadného nápadu. A keď mi povedala, že je nahrávanie spojené s nakrúcaním, tak ma to potešilo ešte viac. Klipy sa totiž väčšinou robia tak, že spievame v inom prostredí a len na playback. Toto bolo jedinečné, lebo tam bola celá kapela a hrali sme to naživo. Bolo to veľmi príjemne a aspoň na chvíľu ma to doslova vytrhlo z tejto pandemickej krízy. Ja sa doma snažím tiež niečo robiť, ale som na to len sám. So Zuzkou som spolupracoval už niekoľkokrát a vždy z mojej iniciatívy. Tentoraz oslovili oni mňa. S výsledkom som veľmi spokojný. Dúfam, že rovnako spokojní budú aj poslucháči a diváci,” doplnil o spolupráci Peter Lipa.

Zvuk a obraz všetkých skladieb projektu Fúzie vzniká vždy naraz a naživo. Nahrávanie skladby Nenápadný nápad prebehlo v polovici marca v SMT štúdiu Bernolákovo. Atmosféru výnimočného hudobného stretnutia Zuzany Mikulcovej a Petra Lipu na obraz zachytil Dominik Janovský.

Nálada pri nakrúcaní tejto live verzie bola naozaj skvelá, Peter je veľký profesionál a všetci sme sa zo zázraku, akým pre nás živé hranie vždy je, aspoň na chvíľu veľmi tešili a dokonale sme si ho užívali. Pieseň dostala nový a tanečnejší šat, ktorý jej podľa mňa veľmi svedčí,” dodala Mikulcová.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.