Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

LIFESTYLE S ADRIANOU: Premýšľate o kúpe kompostéra? S Petrou Slezákovou vám poradíme, ktorý si vybrať!

Takmer polovicu zmesového komunálneho odpadu na Slovensku tvorí bioodpad. Končí na skládke spolu s ostatným zmesovým odpadom z čierneho kontajnera. A bohužiaľ tam pri rozklade tvorí metán, ktorý je až 25-krát silnejší skleníkový plyn ako CO2.

PETRA SLEZÁKOVÁ píše blog ZERO WASTE SLOVAKIA a vzdeláva ľudí o odpadoch. Sympatické je jej verejné priznanie, že environmentálnym nadšencom nebola vždy. Podľa vlastných slov jedného dňa natrafila na krátky dokumentárny film Story of Stuff (v preklade Príbeh vecí), ktorý hovorí o environmentálnom dopade konzumu na náš život. Začala si o tejto téme googliť viac, narazila na pojem zero waste a po vzhliadnutí prednášky od Bei Johnson (kráľovnej Zero Waste) už nebolo cesty späť.

V rozhovore, na ktorý Petru pozvala Adriana, sa dozviete o možnostiach kompostovania v meste. A teda o vermikompostéroch, elektrických kompostéroch, ale najmä o komunitnom kompostovaní:

Viac sa dozviete TU http://www.zerowasteslovakia.sk/kompostujme/ a TU http://www.zerowasteslovakia.sk/komunitne-kompostovanie/ 🙂

S Adrianou Špronglovou si užívate víkendový oddych vždy sobotu od 8-mej do 12-tej a v nedeľu od 8-mej do 11-tej! 🙂

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.