Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Mladá speváčka Taylor Swift prekonala rekord legendárnej kapely Beatles!

Sympatická speváčka je prvou sólovou interpretkou, ktorá v tomto rebríčku mala na prvom mieste tri albumy v rámci jedného roka

Americká popová speváčka Taylor Swift prekonala dlhoročný rekord skupiny The Beatles, keď sa na vrchol rebríčka najpredávanejších hudobných albumov na území Spojeného kráľovstva dostal iba v rozmedzí 259 dní už jej tretí album. Informovala o tom v piatok tlačová agentúra DPA.

Rekordný zápis dosiahla nanovo nahraným albumom „Fearless“, ktorý pôvodne vyšiel v roku 2008 a nasledoval po platniach „Folklore“ vydanej vlani v júli a „Evermore“ vydanej v decembri minulého roka. Vytvorila tak nový rekord pre najrýchlejšiu akumuláciu troch albumov na vrchole tohto prestížneho rebríčka.

Prvenstvo doteraz – 54 rokov – patrilo štvorici z Liverpoolu, ktorá v rokoch 1965-1966 v rozmedzí 364 dní mala v UK Albums Chart na prvom mieste albumy „Help!“ (august 1965), „Rubber Soul“ (december 1965) a „Revolver“ (august 1966).

Swift je zároveň prvou sólovou interpretkou, ktorá v tomto rebríčku mala na prvom mieste tri albumy v rámci jedného roka.

Swift nahrala zmienený album nanovo po súdnom spore o vlastníctvo pôvodných záznamov (masterov) s podnikateľom a manažérom Scooterom Braunom. Pôvodný album „Fearless“ vyšiel v čase, keď mala Swift 18 rokov a bola hviezdou country.

Nová verzia tohto albumu, s názvom „Fearless (Taylor’s Version)“, je Swiftovej celkovo siedmou platňou, ktorá sa dostala na vrchol UK Albums Chart. V tomto rebríčku triumfovala aj s albumami „Red“ (2012), „1989“ (2014), „Reputation“ (2017) a „Lover“ (2019).

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.