Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Trápi vás alergia? Izbové rastliny vám s ňou pomôžu!

Neustále máte plný nos a kýchanie vás prebudí niekoľkokrát za noc? Niektoré izbové rastliny majú schopnosť filtrovať vzduch, takže vám pomôžu aj pri alergii a zlepšia kvalitu vzduchu! Tu je výber štyroch z nich.

Dracéna

Táto pekná rastlina pomáha vyčistiť vzduch od chemikálií a reguluje vlhkosť. Znečisťujúce látky môžu dráždiť sliznice a aktivovať imunitný systém, čo vedie k prejavom ako kýchanie, kašeľ, nádcha alebo bolesť hrdla. Portál express.co.uk uvádza, že jej listy dokážu tieto alergény zachytiť.

Lopatkovec

Aj táto nenápadná rastlinka prispieva k čistejšiemu a sviežejšiemu vzduchu vo vašom byte. Nebude vám však stačiť jedna, ale kúpte si aspoň 3 kvetináče. Podľa portálu express.co.uk im je najlepšie v kuchyni alebo kúpeľni, kde dokážu pohlcovať aj plesne.

Aglaonema

Funguje ako prírodný čistič vzduchu ideálne v menších priestoroch, informuje web petalrepublic.com. Darí sa jej pri slabom osvetlení a zalievať ju stačí párkrát do mesiaca. Najlepšie výsledky dosiahnete, keď rastlinu umiestnite na teplé a trochu vlhké miesto. Môžte si ju položiť aj ku posteli alebo nechať v obývačke, kde vám prečistí vzduch.

Švédsky brečtan

Izbové rastliny s nízkym obsahom peľu sú skvelou voľbou pre všetkých, ktorých trápia alergie. Nemusíte mať obavy, že by vás dráždil peľ, ktorý nájdete na kvitnúcich rastlinách. Podľa portálu eonekingston.com je švédsky brečtan hypoalergénny a zároveň vám dokonalo skrášli bývanie.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.