Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Svet opustila šansónová diva HANA HEGEROVÁ

Nezabudnuteľná speváčka nás opustila vo veku 89 rokov.

Hana Hegerová zomrela v Nemocnici Na Homolce, kde bola už nejaký čas hospitalizovaná. Hegerová sa narodila 20. októbra 1931 v Bratislave v rodine riaditeľa banky, kvôli čomu nemohla neskôr z kádrových dôvodov študovať na Vysokej škole ekonomickej a pracovala v strojárňach v Komárne.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Po umeleckých začiatkoch na Slovensku v 60. rokoch sa presunula do Prahy, kde vystupovala v divadlách Rokoko a Semafor. Potom nasledovalo hosťovanie v parížskej Olympii, kde si pre svoje majstrovské poňatie šansónu vyslúžila prezývku Piaf z Prahy.

České speváčky Lucie Bílá a Ewa Farná, ako aj český minister kultúry a iní spomínali na šansoniérku Hanu Hegerovú, ktorá zomrela v utorok vo veku 89 rokov.

Legenda, ikona, kráľovná československého šansónu, veľká dáma, úžasný človek, to všetko bola Hana Hegerová … Je mi to veľmi ľúto … Budete mi chýbať,“ napísala na Instagrame Lucie Bílá. „Zbohom, pani speváčka,“ uviedla taktiež na Instagrame speváčka Ewa Farná.

S prvou dámou československého šansónu Hanou Hegerovou sa na Twitteri rozlúčilo české ministerstvo kultúry, ako aj jeho šéf Lubomír Zaorálek.

Hana Hegerová robila celý život niečo veľmi dôležité – zdvíhala latku našej populárnej hudby a vkusu. Vyznačovala sa zvláštnou zdržanlivosťou a mierou odstupu od hlavného prúdu šoubiznisu. Jej osobnosť bola nezameniteľná,“ napísal Zaorálek.

Netreba žiadne slová. Naše srdce znie v jej piesňach, jej hlas bol svedkom našich radostí i smútku. Hana Hegerová je nezameniteľná, jedna jediná. S úctou a poďakovaním, pani Hegerová. Odpočívajte v pokoji,“ uviedol na Facebooku český divadelný a televízny producent Janis Sidovský.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.