Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Barbie nie je iba obyčajná babika: TOTO sú prelomové Barbie bábiky!

Hoci sa môže zdať, že Barbie sú iba rozkošné bábiky pre malé deti, nie je to celkom tak. Počas svojej 62-ročnej existencie sa „barbina“ stala niečím viac. Ktoré modely tejto legendárnej bábiky boli zlomové?

1959 – Prvá Barbie

Prvé deťa Ruth Handlerovej bolo svetu prvýkrát predstavené 9. marca 1959. Oblečená v čiernobielom pruhovanom živôtiku s ohnivo červenými vlasmi, stelesňovala pôvab starej školy a bola odrazom doby.

​1967 – Prvá Barbie celebrita

Britská modelka Twiggy, ktorá sa objavila na mnohých obálkach časopisov, bola prvou slávnou osobnosťou, ktorá si nechala vyrobiť Barbie. Bábika mala na sebe ikonický mejkap, pruhované minišaty a čižmy po kolená.

2015 – Skutočné ženy

V roku 2015 začali vznikať bábiky, ktoré vzdávali hold skutočným ženám. Deti sa už nemusia hrať iba s dokonalými modelkami či mamičkami. V hračkárstvach sa začali objavovať spisovateľky, športovkyne či aktivistky.

2019 – Povzbudenie mladých žien

Barbie sa v roku 2019 stala súčasťou kampane na podporu dievčat. Myšlienka, že dievčatá si veria menej než chlapci, sa stala základom tejto kampane. Jej cieľom je podporovať a povzbudzovať dospievajúce dievčatá, aby sa nebáli a vstupovali aj do odvetví, v ktorých dominujú muži.

Zdroj: marieclaire.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.