Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Legandárna skupina Lucie príde na SLOVENSKO! Kedy sa môžeme tešiť na mega koncert?

Rok 2020 nám všetkým ukázal, že bez kultúry to jednoducho nejde.

Jeseň 2021 bude pre fanúšikov skupiny Lucie jednoznačným vrcholom sezóny. Skupina vyráža na halové turné v mestách Ostrava, Brno, Pardubice, Praha a jedinou zastávkou na Slovensku 30. septembra bude zimný štadión v Bratislave. Nový program, exkluzívne hudobné aranžmány a po rokoch opäť v sprievode symfonického orchestra, k tomu spevácky zbor a organicky efektná dynamická scéna. To bude nová koncertná šou Lucie v opere.

David Koller, Robert Kodym, P. B. Ch. a Michal Dvořák jednotne tvrdia: „Uplynulé obdobie bolo pre všetkých veľmi ťažké. Nám však okrem iného rok 2020 ukázal, že bez kultúry to jednoducho nejde. Akoby nám chýbal kus našej duše, možnosť sebavyjadrenia, sloboda, a to nielen tá umelecká, ktorú by sme si mali bezpodmienečne chrániť. O to viac sa tešíme, že sa v roku 2021 opäť vrátime na pódium a znovu so svojimi fanúšikmi zažijeme tú ohromnú energiu, ktorá pri živom vystúpení vzniká. To je zážitok, ktorý sa nedá ničím nahradiť.“ Členovia skupiny Lucie sa zhodujú, že jednou z najväčších a najnáročnejších inovácií bola príprava samotnej organicky dynamickej scény, ktorá využíva najnovšie technológie z oblasti zvuku a vizuálnych efektov a zároveň osvedčené divadelné princípy.

Na scéne, ktorú chceme fanúšikom predstaviť, sme pracovali takmer rok. Práca to bola náročná, ale krásna, a veríme, že to bude stáť za to. Je to pre nás špeciálny projekt, preto chceme, aby aj naši fanúšikovia z nej mali výnimočný zážitok,” zdôrazňujú členovia skupiny.

Aj hudobne bude toto turné doslova prelomové. Lucie sa spojila s dirigentom Kryštofom Markom, držiteľom Českého leva za hudbu k filmu Masaryk, ktorý vytvoril nové symfonické aranžmány pre celý program tejto šou. V kombinácii kompletného obsadenia skupiny, Filharmonie Hradec Králové a speváckeho zboru sa tak na fanúšikov chystá takmer dvojhodinový prierez celou tvorbou Lucie v podobe, ako ho ešte nezažili.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.