Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Jej šarmu podľahol Gérard Depardieu aj Miloš Forman: Táto SEXI herečka oslavuje 60-tku!

Svetlovlasá herečka sa môže pochváliť zbierkou úspešných filmov, aj mužov. Pre svoj príťažlivý vzhľad často stvárňovala femme fatale. Kto je Nastassja Kinski?

Známa nemecká herečka Nastassja Kinski má za sebou bohatú filmografiu. Vďaka pôvabnej tvári a dievčenskej nevinnosti bola v mladosti často obsadzovaná do rolí zmyselných ženských hrdiniek.

V Európe i v Hollywoode natáčala s takými režisérmi ako napríklad Wim Wenders, Wolfgang Petersen, Roman Polanski či Francis Ford Coppola. Výrazné herecké výkony predviedla vo filmoch Mačací ľudia (1982), Neverne tvoja (1984), Paríž, Texas (1984) alebo Tess (1979), pričom za poslednú menovanú snímku získala v roku 1981 Zlatý glóbus. V nedeľu 24. januára sa herečka Nastassja Kinski, ktorá hrala vo vyše 60 filmoch, dožíva 60 rokov.

Herecký talent predviedla v experimentálnom muzikáli Francisa Forda Coppolu Ohne from the heart (Jedna zo srdca, 1982) i v roli klaviristky Kláry Wieckovej v životopisnej hudobnej snímke Frühlingssinfonie (Jarná symfónia, 1983) o Robertovi Schumannovi.

Zaujala aj v dráme Paris, Texas (Paríž, Texas, 1984), fantasy filme In weiter Ferne, so nah! (Tak ďaleko, tak blízko!, 1993), romantickej snímke One Night Stand (Láska na jednu noc, 1997) alebo dráme An American Rhapsody (Americká rapsódia, 2001).

V roku 2000 získala na Wine Country Film Festivale v Kalifornii v USA cenu za najlepší ženský herecký výkon vo filme The Magic of Marciano (Magický Marciáno, 2000).

V júni 2005 navštívila Nastassja Kinski Slovensko, keď si na festivale Art Film v Trenčianskych Tepliciach prevzala cenu Hercova misia.

V živote herečky, ktorá má tri deti z rôznych vzťahov sa objavilo viacero mediálne známych mužov. Medzi jej partnerov patrili okrem iných aj režiséri Roman Polanski a Miloš Forman, herci Marcello Mastrojanni, Robert de Niro, Gérard Depardieu a hudobník Quincy Jones.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.