Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Ako dodržať novoročné PREDSAVZATIA?

Novoročné predsavzatia sú trendom u mnohých z nás. Avšak s postupom nového roka niekedy strácajú svoje čaro a my zase záujem pokračovať v tom, čo sme si predsavzali. Prinášame vám zopár tipov, aby sa vám predsavzatia ľahšie doťahovali až do konca.

Psychická príprava na zmenu

Zmena našich zvykov nie je žiadnou prechádzkou ružovou záhradou. Preto je najskôr vhodné zamyslieť sa pozitívne nad uplynulým rokom. To, čo sa vám podarilo môže byť perfektnou motiváciou. Nová zmena nemusí byť veľká, mala by byť postupná a mali by ste si dopriať trochu aj priestoru na chybu.

Cieľ by mal byť motiváciou

Často sa stáva, že si dávame predsavzatia kvôli tlaku okolia, či už kvôli našim partnerom, priateľom alebo rodine. Cieľ by však mal prísť predovšetkým od vás a mal by vystihovať vaše priority, sny a túžby.

Množstvo predsavzatí musí byť zvládnuteľné

Všetci sa chceme v novom roku naučiť 25 nových jazykov a zbaviť sa 5 zlozvykov, ale nikto z nás nie je superhrdina. Mať priveľa predsavzatí je výborná cesta, ako ich nikdy nesplniť. Zoraďte si vaše predsavzatia podľa priorít a snažte sa tie najdôležitejšie detailne naplánovať. Je lepšie mať jedno perfektne premyslené predsavzatie ako viac nedomyslených.

Rozdeľte výzvy do menších úloh

Toto sa však netýka len predsavzatí, ale všeobecne akejkoľvek výzvy, ktorá sa ťažko napĺňa. Rozdeľte si úlohu na menšie a všetko si samozrejme spíšte. Po každom vyškrtnutí stúpne vaša motivácia a budete zakaždým o krok bližšie k cieľu.

Zdroj: goskills.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.