Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Nová vianočná ROZPRÁVKA: O liečivej vode!

Aj tohtoročný Štedrý deň bude bohatší o novú televíznu rozprávku. Novinka O liečivej vode vznikala počas roka v koprodukcii Trigon Production, Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) a Českej televízie. Televízny darček režiséra Jána Sebechlebského zavedie divákov do krajiny, v ktorej žili vo vzájomnej symbióze vedľa seba ľudský svet a svet vôd.

V ľudskom svete vládol spravodlivou rukou Kráľ Juraj, vo vodnom Vodná pani spolu so svojimi pomocníkmi. Keď jedného dňa ťažko ochorie malá princezná Hanka, daruje Vodná pani kráľovi vodu, ktorá má moc vyliečiť každú chorobu. Vodná pani má však podmienku – liečivá voda sa nesmie dostať do rúk podlého človeka, pretože by sa navždy stratila. Všetko dobré a ušľachtilé však možno zneužiť. Kráľov brat Filip a jeho pomstychtivá manželka majú s vodou iné plány a neštítia sa ani zločinu.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Rozprávkové kráľovstvo nakrúcali v historických pamiatkach ako sú Bojnický zámok, Hrad Červený kameň, Zámok v Smoleniciach či Vodný kolový mlyn v Tomášikove. Výzvou bolo najmä vytvorenie vodného kráľovstva. V pôvodných návrhoch sa objavila aj Dobšinská ľadová jaskyňa. Riešenie napokon neponúkla príroda, ale technológia „virtual set“, akú využívajú americké sci-fi filmy. „Technológia funguje na princípe veľkoformátovej LED steny, na ktorej sa premieta požadovaný a vopred pripravený obsah,“ vysvetľuje Janka Motyčková, PR manažérka rozprávky.

Titulná pieseň k štedrovečernej rozprávke dostala názov Z hladín. Je dielom speváčky a skladateľky Kataríny Málikovej. „Zaujímavosťou je, že pieseň má dve jazykové mutácie – slovenskú a českú k obom jazykovým verziám rozprávky. Českú verziu naspievala populárna česká speváčka Lenka Dusilová,“ dodala Motyčková.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.